Publiczny Żłobek w Krasnem

WITAMY!!

Oto link do nowej strony internetowej Publicznego Żłobka w Krasnem!

Publiczny Żłobek w Krasnem działa od stycznia 2019 r. Mieści się w nowo wybudowanym parterowym budynku – Krasne 153.

Do dyspozycji 40 dzieci są dwie przestronne sale zabaw, każda z osobną sypialnią i łazienką. W żłobku funkcjonują 2 grupy - I Maleństwa, gdzie bawią się dzieci od 20 tygodnia do 1,5 roku, oraz II Tygryski, gdzie od rana brykają dzieci od 1,5 roku do 3 lat.

Wyposażenie pomieszczeń spełnia wszystkie normy jakościowe wymagane dla dzieci do lat 3. Przy budynku znajduje się plac zabaw i parking.

Personel żłobka posiada wszelkie niezbędne kwalifikacje i doświadczenie oraz kompetencje pedagogiczne niezbędne do pracy z małymi dziećmi. Jeden opiekun przypada na 7 maluchów, dodatkowo zaś w żłobku zatrudnia się pomoc opiekuna, która wspiera działania opiekunów w zakresie czynności pielęgnacyjnych i higieniczno-porządkowych oraz pielęgniarkę, która czuwa nad zdrowiem dzieci podczas pobytu w żłobku. Nad całością pracy żłobka - w szczególności w zakresie zapewniania bezpieczeństwa i zdrowia wychowanków oraz odpowiedniego poziomu działań edukacyjnych, wychowawczych i opiekuńczych - czuwa dyrektor placówki, a o porządek dba pani sprzątająca.

Żłobek zapewnia opiekę w warunkach zbliżonych do domowych. Dzięki niewielkiej liczebności grupy praca z dziećmi jest wysoce zindywidualizowana. "Ciocie" - jak dzieci nazywają swoich opiekunów, swoim podejściem sprawiają, że proces adaptacji wychowanków do nowych warunków przebiega sprawnie i w miarę "bezboleśnie" - a rodzice ze spokojem pozostawiają swoje "skarby" naszej opiece.

W żłobku zabawa trwa od 6:30 – 16:30.

ZAPRASZAMY!