Ogłoszenie Sportowe

13-05-2021

JUNIORKI SPZ WJM GMINA KRASNE NA 25 MIEJSCU W POLSCE

Po rozegraniu bardzo emocjonującego ćwierćfinału mistrzostw Polski w Ksawerowie, zespól koszykarek SPZ WJM Gmina Krasne zajął w ostatecznej klasyfikacji 25 miejsce w rywalizacji juniorek U17. Wprawdzie nasza drużyna przegrała trzy spotkania, ale z bardzo mocnymi zespołami. Szczególnie należy żałować minimalnej porażki z Młodymi Lwicami Gdańsk, gdyż pod koniec spotkania SPZ WJM gonił rywalki i przegrywał już tylko trzema punktami. W końcówce zabrakło doświadczenia i rywal "odskoczył" na 9 "oczek". Gdańszczanki pod nieobecność naszej najwyższej koszykarki Aleksandry Noworól (pechowa kontuzja na przedturniejowym zgrupowaniem) dużo punktów zdobyły ze zbiórek pod tablicą SPZ. Jednak trzeba przyznać, że znakomity mecz rozegrały Emilia Konieczny (19 pkt, prawie 90 proc. skuteczności), Aleksandra Wilk (19 pkt. rawie 70 proc skuteczności- wybrana do najlepszej piątki turnieju), Ilona Syzdek (15 punktów, 60 proc.). Potem przyszedł mecz z faworytem zawodów AZS Szkoła Gortata Poznań i wysoka porażka z drużyną, w której składzie występowały zawodniczki grające w ekstralidze i pierwszej lidze kobiet. Na koniec w meczu o "pietruszkę" , pomimo porażki z 4Ever Ksawerów, nasze koszykarki pokazały widowiskową koszykówkę, dobre wyszkolenie techniczne i szybkość w ataku. Trenerzy SPZ Wiesław Syzdek i Bogdan Pliś pozwolili pograć w tym meczu młodszym zawodniczkom. Niestety nasze dziewczęta nie mogły zagrać w najsilniejszym składzie, bo oprócz wspomnianej Oli Noworól, również "pierwszopiatkowa" koszykarka SPZ - Natalia Gorzelnik. Z konieczności drużyna grała w 9 osobowym składzie.

A oto wyniki turnieju:

Enea AZS Szkoła Gortata Poznań -Basket 4EVER Ksawerów 85:87

SPZ WJM Gmina Krasne - KK Młode Lwice Gdańsk 70:79

Basket 4EVER Ksawerów - KK Młode Lwice Gdańsk 78 : 63

SPZ WJM Gmina Krasne Basket 4EVER Ksawerów 63 86

KK Młode Lwice Gdańsk- Enea AZS Szkoła Gortata Poznań 54:48

Do półfinałów awansowały zespoły z Ksawerowa i Gdańska.