OGŁOSZENIE O OTWARTYM NABORZE PARTNERÓW
26-01-2016
RA.033.1.2016.GG
Krasne, dnia 26 stycznia 2016 r.
OGŁOSZENIE O OTWARTYM NABORZE PARTNERÓW
Gmina Krasne, 36-007 Krasne 121, na podstawie art. 33 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014–2020 (Dz. U. 2014 poz. 1146) ogłasza otwarty nabór partnera spoza sektora finansów publicznych do realizacji projektów w obszarze edukacji, rynku pracy, aktywizacji społeczno – zawodowej lokalnych środowisk Gminy Krasne.
I. Cel partnerstwa/projektów:
- Wspólna realizacja działań w ramach wspólnie przygotowanych wniosków projektowych, służących następującym celom:
- Cel tematyczny 8. Promowanie trwałego i wysokiej jakości zatrudnienia oraz wsparcie mobilności pracowników.
- Cel tematyczny 10. Inwestowanie w kształcenie, szkolenie oraz szkolenie zawodowe na rzecz zdobywania umiejętności i uczenia się przez całe życie.
- Cele ogólne projektów będą przyczyniać się do realizacji celów szczegółowych PO WER lub RPO woj. podkarpackiego w zakresie następujących Priorytetów Inwestycyjnych:
- PI 8i: „Dostęp do zatrudnienia dla osób poszukujących pracy i osób biernych zawodowo, w tym długotrwale bezrobotnych oraz oddalonych od rynku pracy, także poprzez lokalne inicjatywy na rzecz zatrudnienia oraz wspieranie mobilności pracowników.
- PI 8ii Trwała integracja na rynku pracy ludzi młodych, w szczególności tych, którzy nie pracują, nie kształcą się, ani nie szkolą, w tym ludzi młodych zagrożonych wykluczeniem społecznym i ludzi młodych wywodzących się ze środowisk marginalizowanych, także poprzez wdrażanie gwarancji dla młodzieży.
- PI 10i ograniczenie i zapobieganie przedwczesnemu kończeniu nauki szkolnej oraz zapewnianie równego dostępu do dobrej jakości wczesnej edukacji elementarnej oraz kształcenia podstawowego, gimnazjalnego i ponadgimnazjalnego, z uwzględnieniem formalnych, nieformalnych i pozaformalnych ścieżek kształcenia umożliwiających ponowne podjęcie kształcenia i szkolenia.
- PI 10 iii wyrównywanie dostępu do uczenia się przez całe życie o charakterze formalnym, nieformalnym i pozaformalnym wszystkich grup wiekowych, poszerzanie wiedzy, podnoszenie umiejętności i kompetencji siły roboczej oraz promowanie elastycznych ścieżek kształcenia, w tym poprzez doradztwo zawodowe i potwierdzanie nabytych kompetencji.
- PI 10 iv lepsze dostosowanie systemów kształcenia i szkolenia do potrzeb rynku pracy, ułatwianie przechodzenia z etapu kształcenia do etapu zatrudnienia oraz wzmacnianie systemów kształcenia i szkolenia zawodowego i ich jakości, w tym poprzez mechanizmy prognozowania umiejętności, dostosowania programów nauczania oraz tworzenia i rozwoju systemów uczenia się poprzez praktyczną naukę zawodu realizowaną w ścisłej współpracy z pracodawcami.
II. Zakresy tematyczne projektów:
- Przedsięwzięcia i działania zwiększające możliwości zatrudnienia osób młodych bez pracy, w tym w szczególności osób, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu (tzw. młodzież NEET).
- Przedsięwzięcia i działania zwiększające dostęp do zatrudnienia dla osób pozostających bez pracy z następujących grup: osób o niskich kwalifikacjach zawodowych, osób powyżej 50 roku życia, kobiet, długotrwale bezrobotnych oraz osób niepełnosprawnych.
- Przedsięwzięcia i działania zwiększające dostęp osób dorosłych do różnych form uczenia się przez całe życie, zwiększające ich szanse na rynku pracy.
- Przedsięwzięcia i działania zwiększające zdolności do zatrudnienia uczniów szkół i placówek oświatowych kształcenia zawodowego i ogólnego.
- Przedsięwzięcia i działania służące rozwijaniu, kształtowaniu, podnoszeniu u uczniów kompetencji kluczowych, właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy oraz rozwój indywidualnego podejścia do ucznia, szczególnie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
- Inne związane z realizacją Priorytetów Inwestycyjnych wymienionych w punkcie I.2 odpowiadające na zdiagnozowane potrzeby Grupy Docelowej projektu.
Potencjalny partner może przedstawić ofertę na poszczególne tematy.
III. Grupa docelowa projektów
Szczegółowa charakterystyka grupy zostanie określona na etapie tworzenia wniosku o dofinansowanie.
IV. Wymagania wobec partnera:
- Zgodność profilu działania potencjalnego partnera z obszarami interwencji projektu wskazanymi w punkcie II oraz celami partnerstwa.
- Przedstawienie opisu koncepcji udziału potencjalnego partnera w projekcie wg punktu VI. ppkt.9.
- Zgodność oferowanego wkładu potencjalnego partnera w realizację celu partnerstwa.
- Doświadczenia w opracowywaniu i realizacji projektów o podobnym charakterze, w tym: doświadczenie w realizacji projektów partnerskich z podmiotami z sektora finansów publicznych.
- Uczestnictwo w realizacji projektu na każdym jego etapie, co oznacza również wspólne przygotowanie wniosku o dofinansowanie projektu oraz wspólne zarządzanie projektem, przy czym partner może uczestniczyć w realizacji tylko części zadań w projekcie.
- Wniesienie do projektu zasobów ludzkich (w tym potencjału kadrowego zaangażowanego w realizację projektu), organizacyjnych, technicznych lub finansowych.
- Znajdowanie się w sytuacji ekonomicznej i finansowej pozwalającej na prawidłowe wykonanie zadań w projekcie.
V. Kryteria wyboru:
- Zgodność działania potencjalnego partnera z celami partnerstwa - brak zgodności skutkuje odrzuceniem oferty.
- Oferowany wkład partnera w realizację projektu i jego zgodność z celami partnerstwa – max. 20 pkt.
Ocenie podlegać będą:
a/ zasoby organizacyjne i techniczne oceniane pod kątem realizacji przedmiotowego projektu/ -ów – max 10 pkt.
b/ zasoby ludzkie wraz z opisem ich kwalifikacji i doświadczenia: – max 10 pkt.:
- za wykazanie min. 2 osób, które posiadają doświadczenie w realizacji projektów współfinansowanych ze środków EFS – 5 pkt.
- za wykazanie min. 3 osób, które posiadają doświadczenie w realizacji projektów współfinansowanych ze środków EFS, w tym min. 1 osoby, która posiada kwalifikacje związane z funduszami unijnymi, zarządzania projektami (np. studia, szkolenia) – 10 pkt.
- Doświadczenie partnera w realizacji projektów o podobnym charakterze – max 40 pkt.:
- za udokumentowane doświadczenie w realizacji projektów partnerskich, w tym z podmiotami sektora finansów publicznych – 2 realizowane w tym min. 1 pozytywnie rozliczony projekt w okresie ostatnich 3 lat (liczone od dnia złożenia oferty) – 5 pkt., 3 i więcej projektów realizowanych, w tym min. 1 pozytywnie rozliczony – 10 pkt.
- za udokumentowane doświadczenie w realizacji co najmniej 3 usług zawierających elementy wsparcia, tj. szkolenia/ kursy i/lub doradztwo zawodowe i/lub praktyki których bezpośrednimi odbiorcami była młodzież/ uczniowie – 10 pkt.
- za udokumentowane doświadczenie w realizacji co najmniej 3 usług zawierających elementy wsparcia, tj. szkolenia/ kursy kwalifikacyjne i/lub doradztwo zawodowe i/lub psychologiczne, których bezpośrednimi odbiorcami były osoby bezrobotne, zagrożone wykluczeniem społecznym, inne znajdujące się w trudnej sytuacji na rynku – 10 pkt.
- za udokumentowane doświadczenie w realizacji co najmniej 3 usług zawierających elementy wsparcia, tj. szkolenia komputerowe i/lub językowe dla osób dorosłych i/lub szkolenia, usługi w zakresie IT – 10 pkt.
- Jakość koncepcji realizacji projektu partnerskiego, adekwatność proponowanego wsparcia do potrzeb grup docelowych, sposób Zarządzania Projektem/ zaangażowanie Partnera w realizację projektu wraz z przedstawieniem propozycji podziału zadań i podaniem szczegółowego budżetu dla danego zadania – 40 pkt.
- Zgodność działań z obowiązującymi wytycznymi i dokumentami programowymi PO WER, RPO woj. podkarpackiego - brak zgodności skutkuje odrzuceniem oferty.
VI. Wymagane dokumenty:
- Dokument potwierdzający status prawny oferenta i umocowanie osób go reprezentujących (wyciąg z KRS lub innej właściwej ewidencji, uwzględniająca stan faktyczny na moment złożenia oferty).
- Pełnomocnictwo do składania oświadczeń woli (w przypadku, gdy umowę będą podpisywały osoby inne niż uprawnione do reprezentacji zgodnie z Krajowym Rejestrem Sadowym lub innym rejestrem).
- Zaświadczenie o niezaleganiu z podatkami wobec Urzędu Skarbowego.
- Zaświadczenie o niezaleganiu z opłacaniem składek na ubezpieczenie społeczne, zdrowotne i inne wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
- Oświadczenie o niezaleganiu z płatnościami na rzecz podmiotów publicznoprawnych ani wobec innych podmiotów.
- Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu z możliwości otrzymania dofinansowania, w tym wykluczeniu, o którym mowa w art. 207 ust. 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. Nr 157, poz. 1240, z późn. zm.).
- Oświadczenie o braku powiązań w rozumieniu Załącznika I do rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznającego niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w zastosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187 z dnia 26.06.2014 r.).
- Opis dotychczasowej działalności kandydata na Partnera uwzględniający jego dotychczasowe osiągnięcia, tj.:
- dokumenty/oświadczenia, iż Podmiot posiada doświadczenie w realizacji projektów o podobnym charakterze. Projekt o podobnym charakterze oznacza spełnienie przez potencjalnego partnera co najmniej 3 wymagań spośród wskazanych poniżej w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert:
- co najmniej 3 usługi zawierające elementy wsparcia, tj. szkolenia/ kursy kwalifikacyjne i/lub doradztwo zawodowe i/lub praktyki których bezpośrednimi odbiorcami była młodzież, uczniowie;
- co najmniej 3 usługi zawierające elementy wsparcia, tj. szkolenia/ kursy kwalifikacyjne i/lub doradztwo zawodowe i/lub psychologiczne, których bezpośrednimi odbiorcami były osoby bezrobotne, zagrożone wykluczeniem społecznym, inne znajdujące się w trudnej sytuacji na rynku pracy;
- co najmniej 3 usługi zawierające elementy wsparcia, tj. szkolenia komputerowe i/lub językowe dla osób dorosłych i/lub szkolenia, usługi w zakresie IT,
w tym obligatoryjnie:
- realizacja projektów partnerskich, w tym z podmiotami sektora finansów publicznych – min. 2 realizowane w tym min. 1 pozytywnie rozliczony projekt w okresie ostatnich 3- lat (liczone od dnia złożenia oferty),
- dokumenty potwierdzające, iż Podmiot osiągnął skuteczność, co oznacza podpisanie umowy z odpowiednią Instytucją – przygotowanie co najmniej 2 projektów ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki indywidualnie lub jako Partner.
- Opis koncepcji udziału potencjalnego partnera w projekcie zawierający:
- opis planowanych działań w projekcie z podaniem szczegółowego budżetu dla danego zadania,
- sposób Zarządzania Projektem/zaangażowanie Partnera w realizację projektu.
- Informację o posiadanych zasobach kadrowych zapewniających wykonanie projektu wraz z CV osób kluczowych po stronie Partnera, w tym odpowiedzialnych za realizację zadeklarowanych działań projektowych oraz wskazanie czynności, jakie będą realizować w projekcie.
- Dokument potwierdzający:
- wpis do rejestru agencji zatrudnienia,
- wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych.
- Dokumenty finansowe lub zaświadczenie z banku, iż Podmiot znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej prawidłową realizację zadań określonych w projekcie, tj. posiada środki finansowe lub zdolność kredytową na kwotę nie mniejszą niż 1 600 000,00 złotych.
Dokumenty, o których mowa punkcie V., mogą zostać złożone w formie kserokopii potwierdzonych przez Oferenta za zgodność z oryginałem zgodnie ze sposobem reprezentacji.
VII. Termin i sposób składania ofert
- Ofertę należy złożyć na piśmie pod rygorem nieważności.
- Oferta wraz z załącznikami (wskazanymi w punkcie V) musi być podpisana przez osobę lub osoby uprawnione do składania oświadczeń woli w sprawach majątkowych w imieniu podmiotu składającego ofertę.
- Oferta, która nie spełnia wymagań formalnych lub oferta, do której nie dołączono wszystkich wymaganych załączników podlega odrzuceniu i nie będzie rozpatrywana pod względem merytorycznym.
- Oferty partnerstwa należy składać w zaklejonej kopercie z dopiskiem „Oferta partnerstwa w odpowiedzi na ogłoszenie o naborze nr RA.033.1.2015.GG” należy składać lub nadsyłać do dnia 18 lutego 2016 r. do godziny 10:00 do Urzędu Gminy Krasne, 36-007 Krasne 121, woj. podkarpackie, pok. nr 3. Liczy się moment wpływu oferty do pok. nr 3 Urzędu Gminy Krasne.
- Oferty złożone po tym terminie pozostaną bez rozpatrzenia.
- Otwarcie ofert nastąpi w dniu 18 lutego 2016 r.
- Wyniki naboru zostaną podane do publicznej wiadomości na stronie internetowej www.gminakrasne.pl do dnia 25 lutego 2016 r.
WÓJT GMINY KRASNE
Wilhelm Woźniak
Osobą uprawnioną do kontaktów z oferentami jest:
Georgina Giedlarowiec
tel. 17 855 59 39
e-mail: g.giedlarowiec@gminakrasne.pl
- Data publikacji:
- 2016-01-26
- Osoba udostępniająca na stronie:
- Georgina Giedlarowiec
- Data modyfikacji:
- 2016-01-26
- Osoba modyfikująca:
- Georgina Giedlarowiec