Deklaracja dostępności

Krasne 25.09.2020

Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej www.gminakrasne.pl, oraz www.gminakrasne.pl/bip

Strona oraz BIP spełniają standard dostępności cyfrowej WCAG 2.0

Dostępne ułatwienia to:

  1. zmiana kontrastu na czarno-biały, żółto-czarny, czarno-żółty
  2. zmiana rozmiaru czcionki na większą lub mniejszą
  3. mapa strony
  4. Serwis został zbudowany w oparciu o metodę „Responsive Web Design”, w skrócie RWD. Metoda ta sprawia, że serwis automatycznie dostosowuje wyświetlanie do rozdzielczości oraz wielkości ekranu. Nie wymaga powiększania ani w kierunku poziomym.

W urządzeniach takich jak tablety, smartfony, telefony komórkowe serwis jest znacznie bardziej czytelny i przyjazny w obsłudze

  1. Przeglądarki internetowe za pomocą skrótów klawiaturowych (Ctrl +) lub odpowiednich ustawień umożliwiają powiększenie serwisu. Jest to szczególnie pomocne dla osób z wadą wzroku. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak w łatwy sposób powiększyć lub pomniejszyć treść wyświetlaną na ekranie przejdź do strony: Powiększanie i pomniejszanie stron w systemie Windows.
  2. Serwis zawiera wyszukiwarkę, która jest dostępna na stronie głównej i każdej podstronie serwisu. Każdą stronę serwisu można znacząco powiększyć dostępnymi narzędziami przeglądarki.

Powyższe funkcjonalności dostępności nie są dostępne w dokumentach do pobrania: .pdf, .docx, .xlsx, .jpeg, jak również w transmisji i archiwum obrad Rady Gminy

Aby uzyskać materiały nie spełniające zasad dostępności cyfrowej należy przesłać prośbę o ich udostępnienie na email koordynatora.

 

 

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Koordynator dostępności: Malwina Daniel

e-mail:  

Telefon:172300209

Pliki do pobrania Pobierz plik

Raport dostępności cyfrowej

Pliki do pobrania Pobierz plik