Plac zabaw w Strażowie powstał dzięki dofinansowaniu z PROW na lata 2007-2013 w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” w kwocie  834 157,00 zł. Całkowita wartość inwestycji wynosi 395 814,00 zł. Uroczyste otwarcie placu zabaw odbyło się 1 czerwca 2015 roku. W uroczystości udział wzięli: poseł na Sejm Tomasz Kulesza, radni Gminy Krasne oraz mieszkańcy Strażowa wraz z dziećmi.

Otwarciu towarzyszyły liczne atrakcje m. in. gry, zabawy, konkursy dla dzieci oraz występy artystyczne: Zespółu Tanecznego ZS Strażów, Mażoretek „Reflex” z Krasnego GOKiB, solistki Kasi Krupy oraz podopiecznych p. Liliany Sendery z GOKiB Krasne.

Jest to największy i najbardziej nowoczesny plac zabaw w gminie Krasne o powierzchni prawie 800 metrów kw, który nie tylko podnosi poziom aktywności ruchowej dzieci i młodzieży, ale również umożliwia aktywne spędzenie wolnego czasu całym rodzinom. Wierzymy, że podejmowanie tego typu inicjatyw sprzyja budowaniu pozytywnych postaw społecznych. W duchu zdrowej rywalizacji, rozumiejąc znaczenie bezpiecznego sportu, promujemy i wspieramy aktywny styl życia.

Strażów, czerwiec 2015 r.

Strażów, kwiecień 2015 r.