Aktualności

Wdzięczni za bezcenny dar wolnej Ojczyzny

11-11-2022

Tradycją już jest, że w Strażowie odbywają się gminne obchody Dnia Niepodległości. Uroczystości, zorganizowane w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski, otworzył okolicznościowy występ w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Strażowie. Po nim, Proboszcz Parafii ks. Edward Wnęk odprawił uroczystą Mszę Świętą. Na koniec, uczestnicy przenieśli się pod pomnik Grunwaldu, gdzie wspólnie odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego" i oddali hołd poległym za Niepodległość naszej Ojczyzny! 

Wiązanki kwiatów złożyli wójt gminy Krasne WIlhelm Woźniak, radna powiatowa Renata Gaweł, delegacja Rady Gminy Krasne w składzie Grzegorz Morycz, Jarosław Tama i Marek Magierski, delegacja OSP w Strażowie, Zespołu Szkół w Strażowie i Rady Sołeckiej.

Uroczystość poprowadził prezes OSP i zarazem sołtys Strażowa, Pan Piotr Lecki. Część muzyczną zabezpieczyła Gminna Orkiestra Dęta w Krasnem pod auspicjami Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Krasnem. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom Strażowa i Gminy Krasne - w tym Uczniom i ich Rodzinom - za przybycie, udział w obchodach i wspólnie spędzony czas. Ogromne podziękowania składamy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie oraz przebieg obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Fot. GOKiB Krasne