Aktualności

VI Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Moja Wizja Zero – recepta na zdrowie w gospodarstwie rolnym”

09-07-2024

Zapraszamy do udziału w VI Ogólnopolskim Konkursie dla Młodzieży „Moja Wizja Zero – recepta na zdrowie w gospodarstwie rolnym”!

Spójrz, jakie to proste:

 1. Zapoznaj się z regulaminem konkursu 
 2. Pobierz i wypełnij: Formularz zgłoszeniowy (załącznik nr 1 do regulaminu) oraz Oświadczenie (załącznik nr 2 do regulaminu
 3. Upewnij się, czy dane zostały wpisane poprawnie
 4. Zeskanuj wypełnione i podpisane dokumenty: Formularz zgłoszeniowy i Oświadczenie, (mogą być też zdjęcia dobrej jakości)
 5. Prześlij wypełnione i podpisane dokumenty (załącznik nr 1 i załącznik nr 2) pod adres:  
 6. Zgłoś swój film
 7. Wygraj nagrody!

Obejrzyj animację promującą konkurs „Moja Wizja Zero” 

Najważniejsze informacje: 

 • konkurs skierowany jest do młodzieży w wieku od 13 do 21 lat włącznie
 • zadaniem konkursowym jest nagranie krótkiego filmu w orientacji poziomej (od 30 sekund do 2 minut) na temat kampanii „Wizja Zero” i co najmniej jednej z jej siedmiu Złotych Zasad, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zdrowie rolnika i jego rodziny 
 • zgłoszenie do udziału w konkursie polega na wypełnieniu Formularza zgłoszeniowego (załącznik nr 1 do regulaminu) oraz Oświadczenia (załącznik nr 2 do regulaminu)
 • przesyłając film należy go zapisać w pliku wideo w formacie AVI lub MPEG-4. Jakość i format pliku powinien umożliwiać odbiór filmu z urządzeń stacjonarnych i przenośnych (tablety, smartphony, SmartTV, itp.)
 • termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 września 2024 r.
 • więcej w regulaminie.

VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży „Moja Wizja Zero – recepta na zdrowie w gospodarstwie rolnym” odbywa się pod Patronatem Honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Współorganizatorami konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Państwowa Inspekcja Pracy Główny Inspektorat Pracy, AGRO Ubezpieczenia - Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, Fundacja PGE.

Celem konkursu jest promowanie wśród młodzieży szkolnej i studentów uczelni wyższych, w szczególności o profilu rolniczym, bezpiecznych zachowań związanych z pracą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie Wizji Zero w rolnictwie – międzynarodowej kampanii społecznej, która ma na celu minimalizowanie ryzyka wypadku przy pracy w sektorze rolniczym, w oparciu o trzy filary: bezpieczeństwo, zdrowie i dobrostan, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zdrowie rolnika i jego rodziny.