Aktualności

Przedszkolaki z Krasnego świętują Dzień Niepodległości

13-11-2023

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w szkołach i przedszkolach w całym kraju rozbrzmiał  „Mazurek Dąbrowskiego” w ramach ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do Hymnu”. W akcji corocznie uczestniczą placówki oświatowe z gminy Krasne organizując uroczyste akademie, apele i konkursy o tematyce patriotycznej.

Jednym z takich wydarzeń, które na stałe wpisało się w kalendarz naszej gminy, jest uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości organizowana w Gminnym Przedszkolu w Krasnem. Z tej okazji, do wspólnego odśpiewania hymnu państwowego oraz wysłuchania programu artystycznego, dzieci i pracownicy przedszkola zaprosili przedstawicieli władzy samorządowej oraz seniorów z Dziennego Domu Pomocy w Krasnem.

Z ramienia samorządu w wydarzeniu udział wzięli: Wójt Gminy Krasne Wilhelm Woźniak oraz Zastępca Wójta Janusz Łach, radni Rady Gminy Krasne: Andrzej Chwajoł, Józef Fejdasz i Marek Magierski oraz sołtys Krasnego Stanisław Falandysz. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krasnem reprezentowali: dyrektor Marek Frączek oraz wicedyrektor ds. przedszkola Małgorzata Wilk.

Przedszkolaki ubrane w stroje w barwach biało-czerwonych z zaangażowaniem śpiewały utwory o charakterze patriotycznym, tańczyły i recytowały wiersze. Tuż po występach dzieci wraz z wychowawcami, dyrekcją przedszkola oraz zaproszonymi gośćmi udali się przed głaz upamiętniający 100. rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości, który jest usytuowany na przedszkolnym parkingu. Tam delegacje złożyły wiązanki kwiatów oraz zapaliły biało-czerwone znicze. Zwieńczeniem uroczystości było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. "Laurka dla seniora" zorganizowanego w ramach współpracy Gminnego Przedszkola w Krasnem z Dziennym Domem Pomocy w Krasnem. 

Była to podniosła i piękna uroczystość, która z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy.