Aktualności

Lekcja demokracji i samorządności w Urzędzie Gminy Krasne

01-12-2023

22 listopada, zgodnie z corocznym zwyczajem, młodzież z klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Palikówce wraz ze swoim nauczycielem Przemysławem Basakiem w ramach zajęć z Wiedzy o społeczeństwie, odwiedziła Urząd Gminy Krasne. Podczas spotkania z sekretarzem oraz pracownikami gminy była okazja, aby poznać zasady funkcjonowania urzędu oraz specyfikę pracy poszczególnych referatów. Spotkanie rozpoczęło się od wizyty w sali obrad Rady Gminy Krasne, która pełni również funkcję Sali Ślubów. Lekcja samorządności i demokracji poszerzyła wiedzę uczniów dotyczącą funkcjonowania rady gminy, zasad podejmowania uchwał oraz głosowań. Poznawanie pracy poszczególnych referatów uświadomiło młodym ludziom jakie obywatelskie sprawy można załatwić w gminie oraz jakie prawa i obowiązki mają nasi mieszkańcy. Niewątpliwie największą radość i satysfakcję sprawiła młodym ludziom  możliwość odwiedzenia gabinetu Wójta, w którym zostali oni przyjęci przez Zastępcę Wójta Gminy Krasne Pana Janusza Łacha. Była to więc dobra okazja do dyskusji oraz zadawania pytań dotyczących funkcjonowania gminy, a także roli młodych ludzi w życiu naszej społeczności.  Największym powodzeniem cieszyła się jednak możliwość zrobienia sobie zdjęcia w fotelu wójta gminy Krasne….. może wśród młodzieży jest przyszły kandydat na to stanowisko? Na zakończenie wizyty uczniowie otrzymali skromne, pamiątkowe gadżety.