19-11-2020

16 listopada 2020r. odbył się V Gminny Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej ,,Każdy Przedszkolak To Mały Polak”, którego organizatorem był Zespół Szkół w Malawie- Gminne Przedszkole. Do Konkursu zostało zgłoszonych 19 uczestników z : Zespół Szkolno- Przedszkolny w Krasnem -1 osoba , Gminne Przedszkole w Palikówce- 3 osoby, Gminne Przedszkole w Strażowie- 5 osób, Zespół Szkół w Malawie- 10 osób.  Konkurs ze względu na panującą pandemię  odbył się w  formie  on-line, gdzie uczestnicy przedstawili swój występ w formie nagrania. Zaprezentowano 12 pieśni patriotycznych oraz 7 wierszy. Nad całym konkursem czuwało specjalnie powołane na tą uroczystość jury w składzie: pani Lidia Hajduk z GOKiB- redaktor naczelny gminnego biuletynu ,,Razem”, pan Robert Żołynia- sekretarz Gminy Krasne oraz pani Beata Chwistek- wicedyrektor Zespołu Szkół w Malawie.

W Kategorii 3- 4 latki:

I miejsce Natan Szydełko ( Strażów)

II miejsce Anna Witowska (Malawa)

Kategorii 5-6 latki:

I miejsce Zuzanna Głowiak ( Strażów)

II miejsce Szymon Nowak- Twardowski (Malawa)

III miejsce Weronika Szokało ( Malawa)  oraz Julia Rejman ( Krasne)

Nagroda Wójta Gminy Krasne : Leon Hęclik ( Malawa)

Nagroda Dyrektora  GOKiB Krasne : Seweryn Kuczma ( Malawa)

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, oraz upominki. Serdeczne gratulacje i podziękowania należą się wszystkim małym wykonawcom. Dziękujemy także wszystkim nauczycielom i rodzicom za ogromne zaangażowanie, poświęcony czas i trud w przygotowaniu swoich pociech do występu.

Organizatorzy: Kamila Wota, Andżelika Tereszkiewicz, Renata Michna , Małgorzata Kruczek.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku: