Kolejne milionowe inwestycje w gminie Krasne

19-04-2024

Gmina Krasne pozyskała kolejne wielomilionowe dotacje na inwestycje. Jedną z nich będzie rozbudowa i przebudowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Krasne, na realizację której Gmina Krasne otrzyma dofinansowanie w wysokości 7 174 481,45 zł. Środki pochodzić będą z programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021 – 2027.

Warto dodać, że w efekcie zakończonej oceny formalnej i merytorycznej wniosek Gminy Krasne uzyskał 90 pkt. i znalazł się na 3. pozycji listy rankingowej. Realizacja inwestycji pozwoli na zwiększenie przepustowości stacji w celu poprawy jakości wody i zapewnieni ciągłość w dostawie do mieszkańców, szczególnie w okresach letnich.

Równolegle na ten sam cel Gmina Krasne pozyskała wcześniej środki z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Dzięki przyznanej na stację uzdatniania wody dotacji unijnej, środki z Polskiego Ładu w wysokości 8 mln zł, przeznaczone zostaną na budowę i rozbudowę dróg gminnych, w tym:

• rozbudowę drogi gminnej nr 108564 R Malawa przez wieś  w miejscowości Malawa – etap I oraz
  • budowę publicznej drogi gminnej na działkach nr 455/6, 455/8, 455/13, 467 w miejscowości Strażów – etap I.

Jeszcze w czerwcu br. na placu zabaw obok obiektu sportowego Crasnovii w Krasnem zamontowany zostanie nowy zestaw zabawowy. Złożony do LGD EUROGALICJA wniosek Gminy Krasne dotyczący doposażenia placu zabaw w miejscowości Krasne został wybrany do dofinansowania w ramach PROW na lata 2014–2020.