Kolejne inwestycje z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich

04-08-2020

Ponad 138 tys. zł pozyskała Gmina Krasne z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Obszarów Wiejskich na budowę kortu tenisowego w Malawie oraz wykonanie altany rekreacyjnej w Palikówce.

Pierwszy w gminie Krasne kort tenisowy powstał przy Zespole Szkół w Malawie. Inwestycja obejmowała budowę boiska z trawy syntetycznej i strefy bezpieczeństwa o łącznej pow. 350 m2 oraz dojazdu z kostki brukowej. Dzięki realizacji przedsięwzięcia mieszkańcy nabyli kolejne atrakcyjne miejsce do aktywnego wypoczynku i rozwoju osobistych zainteresowań.

Druga inwestycja powstaje na terenie placu zabaw „Badunie” w Palikówce. Stanowi kontynuację dotychczas prowadzonych prac obejmujących doposażenie placu zabaw oraz budowę toru rolkowego i alejek parkowych. Obiekt o pow. 65 m2 zostanie wyposażony w stoły i miejsca siedzące. Będzie służyć mieszkańcom gminy do spędzania wolnego czasu, integracji rodzinnej i środowiskowej.

Oba obiekty będą ogólnodostępne, a korzystanie z nich bezpłatne. Ich celem ma być wzrost atrakcyjności turystyczno-rekreacyjnej obszarów Lokalnych Grup Działania.

Całkowita wartość inwestycji wyniesie 228 312,45 zł.