Kolejna 100-latka w gminie Krasne

25-01-2023

Dnia 24 stycznia 2023 r. setną rocznicę urodzin obchodziła Pani Janina Stępień.

Pani Janina sędziwego wieku dożyła otoczona troską i miłością 3 dzieci, 7 wnucząt, 11 prawnuków. Doczekała się także jednego praprawnuka. Jest opoką dla wszystkich, gromadzi wokół siebie rodzinę nie tylko okazjonalnie, ale i na co dzień. Czas spędza głównie na słuchaniu audiobooków i radia, co pozwala jej być sprawną intelektualnie i otwartą na wiadomości ze świata. Jest kopalnią wiedzy o dawnych zwyczajach wiejskich i historii środowiska, z którego się wywodzi. Mimo ograniczeń ruchowych, jest osobą pogodną i spełnioną.

Z okazji setnych urodzin Dostojną Jubilatkę odwiedzili Wójt Gminy Krasne Pan Wilhelm Woźniak, Sołtys Pan Stanisław Falandysz oraz Kierownik USC Pani Anna Szpyrka. Wójt Gminy Krasne złożył serdeczne gratulacje i życzenia wręczając bukiet kwiatów, list gratulacyjny i upominek. Jubilatce został przekazany także list gratulacyjny oraz życzenia od Prezesa Rady Ministrów RP Pana Mateusza Morawieckiego. Ten dzień był również chwilą radości dla najbliższej rodziny, która wspólnie świętowała tak zacny jubileusz.

Pragniemy złożyć Pani Janinie najserdeczniejsze gratulacje oraz życzyć świętowania kolejnych rocznic w zdrowiu, pomyślności i w gronie najbliższych. Niech każdy dzień wnosi coraz więcej ciepła, miłości, niech napawa mądrością życiową i dumą z dotychczasowych doświadczeń. Dziękujemy Jubilatce za piękny przykład dobrego życia, za wszelkie trudy i owoce minionych lat, za swoistą lekcję życiowej wytrwałości.