Aktualności

Kampania "Problem wagi ciężkiej"

13-06-2024

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje o rozpoczęciu kolejnej edycji akcji informacyjno-edukacyjnej pt. ,,Problem wagi ciężkiej".

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem przeciążonych plecaków u dzieci uczęszczających do klas I-IV szkół podstawowych. W ramach akcji staramy się rozpowszechnić informację jak prawidłowo dobrać plecak do indywidualnych potrzeb dziecka. Przeciążone tornistry są jedną z przyczyn występowania u dzieci i młodzieży wad postawy oraz bólu kręgosłupa.

Zdrowie i bezpieczeństwo dzieci i młodzieży zawsze jest w obszarze działania Państwowej Inspekcji Sanitarnej, dlatego chcemy dotrzeć z rzetelną informacją do jak największej liczby odbiorców, nie tylko uczniów, ale przede wszystkim rodziców i nauczycieli.