Aktualności

II tura wyborów samorządowych – najważniejsze informacje

17-04-2024

21 kwietnia 2024 r. odbędzie się II tura wyborów samorządowych, w których wybierzemy Wójta Gminy Krasne na IX kadencję (2024-2029).

W wyborach na stanowisko Wójta Gminy Krasne wystartowało 4 kandydatów. Po wyborach 7 kwietnia, żaden z kandydatów nie uzyskał powyżej 50% głosów mieszkańców, dlatego też o ostatecznym rozstrzygnięciu zadecyduje II tura, w której zmierzą się: Jacek Maternia i Wilhelm Woźniak. 

Głosowanie zostanie przeprowadzone w tych samych lokalach wyborczych, co w dniu 7 kwietnia, w godzinach 7:00-21:00

Aby znaleźć swój lokal - wystarczy w aplikacji mObywatel kliknąć zakładkę "wybory", a system wskaże lokal zgodny z Centralnym Rejestrem Wyborców. Kolejną opcją jest wyszukanie lokalu wyborczego za pomocą adresu zamieszkania, korzystając z Obwieszczenia Wójta Gminy Krasne z dnia 8 marca 2024 r.

W Gminie Krasne w wyborach samorządowych - inaczej niż w parlamentarnych - głosować mogą jedynie osoby stale zamieszkujące teren gminy, czyli tu zameldowane lub ujęte w stałym obwodzie głosowania. Przed wyborami samorządowymi nie można pobrać zaświadczenia o prawie do głosowania, ani dopisać się do spisu wyborców.

Jak oddać głos w II turze - spot Państwowej Komisji Wyborczej