GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE W PALIKÓWCE

16-09-2019

W dniu 15 września 2019 r. na stadionie sportowym w Palikówce odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Organizatorem zawodów jest Zarząd Gminny Związku OSP Gminy Krasne. W zawodach uczestniczyły 4 jednostki: z Krasnego, Malawy, Strażowa i Palikówki. Zawodnikom i obserwatorom dopisała jeszcze letnia pogoda w przeprowadzeniu konkurencji sportowej i bojowej, jak również kibicowaniu. Były emocje i dobra rozrywka. Nad przebiegiem zawodów czuwała komisja przedstawicieli Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. Imprezę zaszczycili obecnością Wójt Gminy druh Wilhelm Woźniak, Przewodniczący Rady Gminy p. Grzegorz Nowak, radny Krasnego p. Marek Magierski, radna Palikówki p. Małgorzata Lorenc-Szpila, sołtys sołectwa Palikówka p. Marcin Leśko, przedstawiciele Zarządów poszczególnych OSP oraz licznie przybyli fascynacji strażacy i mieszkańcy gminy.

W ogólnej punktacji zawody wygrała jednostka OSP Palikówka, kolejno OSP Strażów, OSP Malawa i OSP Krasne. Czołowe miejsca zajęły jednostki o wyższym stopniu wyszkolenia funkcjonujące w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Startującym za zaangażowanie, wysiłek i trud szkoleniowy wręczono tradycyjnie dyplomy i puchary. Jednostka OSP Palikówka będzie reprezentować gminę na zawodach szczebla powiatowego, które odbędą się 29 września 2019 r. w miejscowości Pogwizdów Stary w gminie Głogów Młp.