Aktualności

Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości

13-11-2023

Jak co roku, w Strażowie, odbyły się gminne obchody Narodowego Dnia Niepodległości. Organizatorami byli Wójt Gminy Krasne i Sołtys Strażowa Piotr Lecki. Przed Mszą Św. miał miejsce występ okolicznościowy przygotowany przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Strażowie. W drugiej części uroczystości zebrani udali się pod pomnik Grunwaldu, gdzie oddali hołd poległym za Niepodległość naszej Ojczyzny! W imieniu Urzędu Gminy i Rady Gminy Krasne kwiaty złożyli Wójt Wilhelm Woźniak i Przewodniczący Rady Gminy Grzegorz Nowak. Były też wiązanki od Radnych ze Strażowa, Zespołu Szkół w Strażowie, Rady Sołeckiej, Stowarzyszenia "Strażowianie" i OSP Strażów. Kwiaty złożyła również Radna Powiatu Rzeszowskiego Renata Gaweł. Gminna Orkiestra Dęta uświetniła uroczystość odegraniem hymnu państwowego oraz wiązanką pieśni patriotycznych.

Dziękujemy wszystkim za obecność i zapraszamy za rok!

Fot. GOKiB w Krasnem