Aktualności

105. Rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

08-11-2023

Wójt Gminy Krasne Pan Wilhelm Woźniak serdecznie zaprasza Państwa na:

  • Gminne uroczystości z okazji Święta Niepodległości, które odbędą się w sobotę, 11 listopada, w Strażowie.
    O godz. 9:00 w tamtejszym kościele parafialnym pw. Matki Bożej Królowej Polski odbędzie się uroczysta Msza Św., a po niej przemarsz pod pomnik „Grunwaldu”, odśpiewanie Hymnu Polski, a następnie apel poległych i złożenie kwiatów pod pamiątkowymi tablicami. Tradycyjnie, jak co roku, uroczystość uświetni spektakl słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół w Strażowie oraz występ Gminnej Orkiestry Dętej.
  • Wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”
    W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, piątek 10 listopada, o godz. 10:30 uczcimy pamięć poległych w walce za wolność Ojczyzny. Miejscem zbiórki jest głaz upamiętniający 100. Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, który znajduje się na przedszkolnym parkingu w Krasnem. Wspólnie z dziećmi i ich wychowawcami z Gminnego Przedszkola w Krasnem, seniorami z Dziennego Domu Pomocy w Krasnem, przedstawicielami władz gminy Krasne oraz przybyłymi mieszkańcami odśpiewamy Hymn Polski, złożymy wiązanki kwiatów i zapalimy znicze pod pamiątkową tablicą.
  • Koncert pt. „Muzyczny wieczór: patriotycznie i bajkowo”
    W niedzielę, 12 listopada, o godz. 18:00 na scenie Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Krasnem wystąpi przed Państwem Gminna Orkiestra Dęta oraz wokalistki GOKiB. Program podzielony jest na dwie części. W pierwszej z nich wykonane zostaną pieśni patriotyczne, w śpiew których będą mogli włączyć się wszyscy uczestnicy. W drugiej części Gminna Orkiestra Dęta przeniesie nas w bajkowe i filmowe klimaty.

Serdecznie zapraszam mieszkańców Gminy Krasne do wspólnego uczczenia 105. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zachęcam Państwa także do wywieszenia flag narodowych. 

Wilhelm Woźniak

Wójt Gminy Krasne