Aktualności

Złote Gody, czyli Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

27-10-2022

„Musicie być silni miłością, która wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, wszystko przetrzyma, tą miłością, która nigdy nie zawiedzie"
(św. Jan Paweł II)

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. To właśnie ta piękna okazja była powodem uroczystości, jaka odbyła się w ubiegły wtorek, 25 października, w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Krasnem.

Podczas uroczystości, wręczone zostały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństw z terenu gminy Krasne. Uroczystość poprowadziła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego - p. Anna Szpyrka. Uroczystego aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Krasne – p. Wilhelm Woźniak, w asyście radnego Rady Gminy Krasne – p. Marka Magierskiego. Włodarz pod adresem dostojnych Jubilatów skierował słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia. Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty i okolicznościowe upominki. Nie zabrakło również symbolicznego toastu oraz wielu wzruszeń, których w programie artystycznym dostarczyli utalentowani podopieczni Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Krasnem pod opieką p. Liliany Sendera i p. Macieja Szukały. 

Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali Państwo:

 • Maria i Stanisław Chuchla
 • Bogumiła i Mirosław Duda
 • Józefa i Jan Dudek
 • Danuta i Edward Flak
 • Maria i Zdzisław Kolano
 • Wanda i Tadeusz Krupa
 • Henryka i Stanisław Kubas
 • Marianna i Andrzej Nowik
 • Zofia i Adolf Olewicz
 • Anna i Józef Rydzik
 • Zofia i Eugeniusz Rąb
 • Janina i Adam Sarna
 • Zofia i Roman Szopa
 • Maria i Zdzisław Trzeciak
 • Teresa i Zdzisław Tymczuk
 • Alicja i Edward Ziaja

Niestety, nie wszystkie odznaczone przez Prezydenta pary mogły uczestniczyć w tegorocznym spotkaniu. Stan zdrowia, bądź inne powody nie pozwoliły niektórym na przybycie. 

Wszystkim parom, które zostały odznaczone, serdecznie gratulujemy i życzymy dużo zdrowia i miłości na kolejne, wspólne lata.