WIELKANOCNE WARSZTATY W STRAŻOWIE

05-03-2018

Wielkanoc wiąże się z wieloma tradycjami, sięgającymi nawet XIV wieku. Jest ważna ze względu na duchowy wymiar, ale też na zwyczaje i tradycje, które panują w Polsce. Jednym ze zwyczajów jest wykonywanie pisanek. Są one symbolem pomyślności oraz rodzącego się życia. Dlatego też, aby podtrzymać tradycje wielkanocne, Towarzystwo Społeczno-Kulturalne „Strażowianie”, w dniu 2 marca 2018 roku zorganizowało dla mieszkańców Gminy Krasne warsztaty artystyczne. Zajęcia  prowadziła pani Anita z Centrum Szkoleń i Animacji z Chełmna. Uczestniczki warsztatów wykonywały pisanki i ozdabiały je kwiatami z foamiranu.  Foamiran, to sztuczna pianka, która pod wpływem ciepła ludzkich rąk lub żelazka pozwala na uzyskanie różnych kształtów i efektów. Warsztaty finansowane były z budżetu Gminy Krasne.