Aktualności

SŁOWA TO NIE WSZYSTKO - DEBATA PO NOWEMU

09-11-2018

W miniony poniedziałek na rzeszowskiej uczelni WSiZ odbyła się innowacyjna debata nt. "Życie na wsi i w małych miejscowościach". Spotkanie było bardzo inspirujące, dzięki nowej metodzie "Słowa to nie wszystko". Nowa formuła angażuje nie tylko umysł, ale i całe ciało, co pozwoliło na przeżywanie i patrzenie na rzeczywistość i marzenia z innej perspektywy.

Gminę Krasne reprezenowały członkinie lokalnych organizacji pozarządowych: Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego "Strażowianie" oraz Fundacji Rozwoju Społecznego "Krasno-Ludek". Uczestnicy rozmawiali o życiu w małych społecznościach. Dzięki wspólnym rozważaniom powstało mnóstwo pomysłów. Każdy z nas jest wyjątkowy, każde spotkanie wydarza się tylko raz w życiu i każdy pomysł prędzej czy później odnajduje drogę do jego realizacji!

Debatę poprowadziła DRAMA i Teatr Interaktywny Ola Chodasz, w ramach projektu „Aktywni lokalnie”, który jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz ze środków Gminy Krasne, Gminy Miejskiej Lubaczów, Gminy Strzyżów, Gminy Wiśniowa. Projekt realizowany jest przez Fundację Rozwoju „Dobre Życie”. Partnerami debaty byli: Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Rzeszów oraz Regionalny Punkt Informacyjny Eurodesk Polska w Rzeszowie.

Więcej informacji nt. projektu „Aktywni lokalnie” znajdą Państwo na stronie internetowej Fundacji: www.dobrezycie.org
oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/FundacjaDobreZycie/