Pomoc humanitarna z Radece w Słowenii

05-04-2022

W ubiegłą sobotę do Gminy Krasne dotarł transport pomocy humanitarnej dla Ukrainy z miasta partnerskiego Radece w Słowenii. Nasi słoweńscy partnerzy pokazali tym szlachetnym aktem co to znaczy prawdziwa przyjaźń i współpraca międzynarodowa.

Do gminnego magazynu trafiła ponad 1 tona darów, głównie żywności. Produkty zostaną przekazane do tych uchodźców przebywających na terenie naszej gminy, którzy jeszcze z pomocy nie korzystali.

Serdecznie dziękuję naszym Partnerom ze Słowenii, w szczególności Panu Tomaszowi Rezunowi (Żupanowi Obcina Radece) oraz całej społeczności miasta Radece za przekazane dary, zorganizowanie zbiórki i transportu humanitarnego do Krasnego.

Dziękuję w imieniu swoim i wszystkich Ukraińców przebywających na terenie gminy Krasne.

Wilhelm Woźniak

Wójt Gminy Krasne

List Żupana Obcina Radece wraz z tłumaczeniem:

Szanowny Panie Burmistrzu Wilhelm Woźniak,

stare angielskie powiedzenie mówi, że przyjaciel w potrzebie jest naprawdę przyjacielem. Przyjaźń między naszymi gminami jest znacznie młodsza niż to powiedzenie, ale w ostatnich latach oboje wykazaliśmy się wzajemną troską i szacunkiem.

Straszna sytuacja w waszym sąsiednim kraju, tak blisko waszej gminy, jest dla nas powodem wielkiego niepokoju. Czujemy się moralnie zobowiązani do pomocy Ukraińcom, a także czujemy się pozytywnie zobowiązani wspierać Was w Waszych wysiłkach na rzecz pomocy uchodźcom. W tym celu postanowiliśmy rozpocząć zbiórkę pomocy humanitarnej, którą dostarczyli nam Radece, a teraz trafia do Państwa do Krasnego.

Wiemy, że ta pomoc to kropla w morzu milionów uchodźców, ale jesteśmy przekonani, że zostanie ona bardzo doceniona przez Was i odbiorców. Miejmy nadzieję, że wkrótce zapanuje pokój i ludzie będą mogli zacząć odbudowywać swoje życie.

Z poważaniem,

Tomasz Rezun