Obchody Święta Niepodległości w Gminie Krasne

12-11-2021

Z okazji 103. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę odbyły się w naszej Gminie uroczystości.

W Krasnem złożono okolicznościową wiązankę kwiatów pod tablicą z napisem: „Wdzięczni za bezcenny dar wolnej Ojczyzny w 100 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości - Mieszkańcy Gminy Krasne”. W uroczystości wzięli udział: Przedstawiciele Urzędu Gminy wraz z Wójtem Wilhelmem Woźniakiem, uczniowie Zespołu Szkół w Krasnem wraz z Dyrekcją i Nauczycielami oraz dzieci z Przedszkola ze swoimi Opiekunami.

Gminne obchody Święta Odzyskania Niepodległości odbyły się w Strażowie z udziałem Wójta Gminy Krasne, Przewodniczącego Rady Gminy Krasne, Radnymi oraz mieszkańcami i orkiestrą dętą pod przewodnictwem Kapelmistrza Daniela Chwajoła. Obchody te zorganizował Sołtys Strażowa Piotr Lecki wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Strażowie i Towarzystwem Społeczno- Kulturalnym „Strażowianie”. Przed mszą świętą, którą odprawił ks. Tadeusz Chmiel nastąpiła część artystyczna w wykonaniu dzieci i młodzieży z ZS w Strażowie pt.: „Pociąg do wolności”. Po mszy świętej zgromadzeni przeszli pod Pomnik Grunwaldu w Strażowie, gdzie złożono pamiątkowe wieńce i kwiaty.