NOWY SZTANDAR OSP W MALAWIE - FOTORELACJA Z UROCZYSTOŚCI

02-08-2018

W niedzielę 29 lipca 2018 roku strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Malawie obchodzili uroczystość poświęcenia i przekazania nowego sztandaru jednostce. Uroczystą Mszę Św. celebrował ks. Bp. Stanisław Jamrozek, podczas której dokonał poświęcenia sztandaru.

Swoją obecnością na uroczystości zaszczycili: Jan Kucaj – Członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Rzeszowie, Tomasz Baran – Komendant Miejski PSP w Rzeszowie, Wilhelm Woźniak – wójt gminy Krasne oraz w-ce Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Krasnem, Ireneusz Szpyrka – Komendant Gminny ZOSP RP w Krasnem.

Po mszy poczty sztandarowe uczestniczyły w uroczystym apelu. Dowódca uroczystości druh Artur Szczutek, zameldował druhowi Janowi Kucajowi o gotowości do rozpoczęcia apelu. Po wciągnięciu flagi na maszt i odegraniu hymnu państwowego Naczelnik OSP Mateusz Bem przywitał wszystkich zaproszonych gości oraz przedstawił rys historyczny jednostki. Następnie miało miejsce uroczyste wręczenie sztandaru dla  OSP  w Malawie. Akt ufundowania sztandaru odczytał Przedstawiciel fundatorów oraz Radny Gminy Krasne – Pan Jerzy Skubisz. Członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego, a zarazem Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Rzeszowie druh Jan Kucaj odczytał Akt nadania sztandaru, a następnie przekazał go naczelnikowi OSP Malawa Mateuszowi Bemowi.

W dalszej części uroczystości wyróżniający się strażacy zostali odznaczeni medalami za zasługi dla pożarnictwa oraz odznaki Strażak Wzorowy. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Dęta z Krasnego. Na zakończenie zaproszeni goście przekazali życzenia i podziękowania dla druhów za trud włożony w codzienną działalność.

Uroczystość wręczenia sztandaru OSP w Malawie to historyczna chwila. To symboliczne ukoronowanie dotychczasowej działalności i służby na rzecz społeczeństwa. Strażacki dorobek, tradycje, mundur, dyscyplina i wola niesienia bezinteresownej pomocy oraz poświęcenie w obliczu zagrożenia stanowią wartości, które powinny być źródłem uznania oraz szacunku lokalnej społeczności.

Fot. Malawa w obiektywie