KOSZYKARKI SPZ WJM GMINA KRASNE DRUGIE NA PODKARPACIU I Z AWANSEM DO ĆWIERĆFINAŁÓW MISTRZOSTW POLSKI

27-03-2018

Pomimo porażki w ostatnim meczu rozgrywek o mistrzostwo Polski młodziczek U14 strefy podkarpacko-lubelskiej z faworyzowanym Lotnikiem Wierzawice 50-77,  drużyna koszykarek SPZ WJM GMINA KRASNE zdobyła drugie miejsce w rywalizacji 10 zespołów w województwie podkarpackim i uzyskała awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski. Oznacza to, że nasze koszykarki wdarły się do grona 32 najlepszych zespołów w Polsce rocznika 2004.

Do połowy meczu z Lotnikiem, który rozgrywany był w nowoczesnej hali Zespołu Szkół w Malawie, nasze reprezentantki prowadziły 28-27, ale w trzeciej kwarcie spotkania dopadł ich kryzys, podyktowany wyczerpującym sezonem. Przeciwnik zdołał wypracować przewagę, którą zdołał utrzymać do końca pojedynku, pomimo świetnej gry naszych dziewcząt w czwartej kwarcie.

Najważniejszy jest fakt, że w debiutanckim sezonie w rozgrywkach U14 nasza drużyna zajęła na Podkarpaciu drugie miejsce (trzecie w strefie podkarpacko-lubelskiej) i awansowała do centralnych rozgrywek o mistrzostwo Polski. Turnieje ćwierćfinałowe MP zostaną rozegrane 27-29 kwietnia br.Trzon zespołu stanowiły uczennice klas mistrzostwa sportowego ZS w Malawie, a trenerami drużyny są  Artur Szymański (I) i  Wiesław Syzdek (II). A oto skład ćwierć

finalistek mistrzostw Polski: Natalia Gorzelnik, Ilona Syzdek, Aleksandra Wilk, Gabriela Zaborowska, Izabela Jakielasz, Emilia Konieczny, Aleksandra Noworól, Paulina Socha, Katarzyna Stróż, Julia Wąs, Kinga Szuberla, Aleksandra Urban, Milena Czekańska. Kierownik drużyny Remigiusz Wilk.