Aktualności

Jubileusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Krasnem

20-09-2022

W ubiegłą sobotę, 17 września, miała miejsce szczególna uroczystość. Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Krasnem świętowała swoje 50-lecie. Jubileusz rozpoczęła uroczysta Msza Św. w kościele parafialnym w Krasnem, koncelebrowana przez Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątrobę. Po niej przybili goście udali się do budynku placówki, by po powitaniu przez Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krasnem Marka Frączka, uczestniczyć w wmurowaniu kapsuły czasu i odsłonięciu muralu przedstawiającym postać patrona szkoły.

Po części oficjalnej na uczestników czekał bogaty program artystyczny, który uwolnił wspomnienia z dawnych lat. Dzięki wystawom i prezentacjom mogliśmy przenieść się do roku 1972, w którym to oddano do użytku budynek szkoły, oraz przywołać pamięć o jej byłych dyrektorach i pracownikach. Miłym i humorystycznym akcentem obchodów były wspomnienia absolwentów w filmie pt. „Szkoła, jaką pamiętam”. Na koniec przybyli goście otrzymali jubileuszową pamiątkę w postaci fotoalbumu przedstawiającego ponad 50-letnią historię szkoły, począwszy od rozpoczęcia budowy po obecne czasy.

Na tej wyjątkowej uroczystości półwiecza Szkoły Podstawowej w Krasnem pojawiło się wielu gości, wśród nich m.in.: Biskup Rzeszowski Jan Wątroba, Ksiądz Dziekan Mariusz Matuszewski, Ksiądz Proboszcz Witold Wójcik, Wicewojewoda Podkarpacki Radosław Wiatr, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Stanisław Kruczek, Wicestarosta Rzeszowski Marek Sitarz, Wójt Gminy Krasne Wilhelm Woźniak, radni Rady Gminy Krasne, przedstawiciele Kuratorium Oświaty, dyrektorzy szkół i przedszkoli z gminy Krasne, dyrektorzy GOKiB i ZEAOS, prezes Stowarzyszenia Kobiet Krasne, obecni, byli i emerytowani pracownicy szkoły, rodzice, absolwenci i uczniowie szkoły.

Serdecznie gratulujemy dyrekcji, nauczycielom i pracownikom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krasnem z sukcesem zorganizowanego jubileuszu i życzymy wielu kolejnych osiągnięć.

Fot. GOKiB

Zadanie pn. „Organizacja jubileuszu 50-lecia Szkoły Podstawowej w Krasnem” zrealizowane zostało przy pomocy środków z budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021-2025.