Aktualności

Gminny Konkurs Patriotyczny

19-11-2021

16 listopada 2021 r. odbył się VI Gminny Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej pod hasłem ,,Wolność w bieli i czerwieni”, którego organizatorem było Gminne Przedszkole w Malawie. W związku z sytuacją epidemiologiczną panującą w kraju konkurs odbył się w  formie online, gdzie uczestnicy przedstawili swój występ w formie nagrania. Na konkurs wpłynęło 27 zgłoszeń z przedszkoli z całej gminy. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krasnem oraz Gminne Przedszkole w Strażowie zgłosiło po sześciu reprezentantów, z Gminnego Przedszkola w Palikówce wystąpiło pięcioro młodych artystów, natomiast Gminne Przedszkole w Malawie reprezentowało dziesięcioro przedszkolaków.  Uczestnicy konkursu recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki o tematyce patriotycznej. Nad całym konkursem czuwało specjalnie powołane na tę uroczystość jury w składzie: pani Lidia Hajduk z GOKiB - bibliotekarka, pan Robert Żołynia - sekretarz Gminy Krasne oraz pan Mateusz Płonka- dyrektor szkoły muzycznej YAMAHA.

 

W kategorii 3-4 latki:

I miejsce Mikołaj Maj (Malawa)

II miejsce Marcelina Witkowska (Strażów)

III miejsce Maja Borek (Malawa)

 

Wyróżnienie:

Karina Kucaj (Krasne)

Oliwia Nycz (Strażów)

 

Kategorii 5-6 latki:

I miejsce Weronika Dzik (Malawa)

II miejsce Hanna Brzyska (Krasne)

III miejsce Jan Sieradzki  (Strażów)

   

Wyróżnienie:

Antonina Hnacik (Krasne)

Patrycja Głowiak (Palikówka)

 

Nagrody specjalne:

Nagroda Wójta Gminy Krasne: Ksawery Ostrowski (Malawa)

Nagroda Dyrektora  GOKiB: Filip Lisowski (Malawa)

Nagroda Dyrektora Szkoły Muzycznej YAMAHA: Szymon Nowak- Twardowski
(Malawa)

 

Gratulujemy serdecznie! Serdeczne podziękowania należą się wszystkim małym wykonawcom. Dziękujemy także nauczycielom za zaangażowanie, poświęcony czas i trud włożony w przygotowaniu swoich podopiecznych do występu. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz występu laureatki konkursu - Weroniki Dzik.

zdjęcia-https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/#photos:album:853

laureatka- https://drive.google.com/file/d/1g0la950cEzwa-EBlL9CshPqBttxc3_qN/view?usp=drivesdk