Aktualności

BEZPIECZNY SENIOR NA CO DZIEŃ I W SIECI

24-05-2019

W dniu 11 maja 2019 r. w sali widowiskowej Domu Kultury w Palikówce odbyła się V edycja „Dnia Seniora”. To święto organizowane rokrocznie przez Stowarzyszenie Kobiet w Palikówce, przy wsparciu Gminy Krasne. Każda edycja niesie za sobą inny temat przewodni, ważny z punktu widzenia osób starszych. W tym roku członkinie Stowarzyszenia postawiły na „Bezpieczeństwo Seniorów na co dzień i w sieci”, jednocześnie zgłaszając wydarzenie w konkursie "Cyfrowa Majówka" organizowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji i NASK.

Do organizacji Cyfrowej Majówki w Palikówce przyłączyła się Komenda Miejska Policji w Rzeszowie. W godzinnej prezentacji funkcjonariusz Policji – mł. asp. Tomasz Drzał – uświadamiał jakie zagrożenia mogą spotkać osoby starsze w codziennym życiu oraz korzystając z Internetu. Seniorzy dowiedzieli się o różnych metodach oszustw, m.in. na „wnuczka”, oraz na co zawracać uwagę podczas zakupów w sieci, korzystania z bankomatów i kart płatniczych. Seniorzy poznali sposoby oraz metody, jakie stosują przestępcy, aby oszukać bądź okraść osoby samotne i starsze, oraz jak należy postępować w takich sytuacjach.

Organizatorzy, zaproszeni goście oraz sami seniorzy okazali wdzięczność funkcjonariuszom Policji za poświęcony czas i przekazanie wielu pożytecznych informacji. Kolejna część spotkania upłynęła w miłej, sąsiedzkiej atmosferze, przy dźwiękach muzyki ludowej, którą gościnnie przygrywały kapele "Malawianie" oraz "Wolanie".