Aktualności

100 KILOMETRÓW NA 100-LECIE NIEPODLEGŁEJ

01-10-2018

W sobotę, 29 września, odbył się II Gminny Rajd Rowerowy, którego organizatorem był Zespół Szkół w Strażowie wraz z działającym w nim Szkolnym Klubem Turystyki Rowerowej „KOŁO”. Do udziału w rajdzie, któremu patronował Wójt Gminy Krasne, Wilhelm Woźniak, zaproszono głównie uczniów i nauczycieli szkół działających na terenie gminy, a także ich rodziców.

Punktualnie o godzinie 9:00 z Krasnego, Malawy, Palikówki i Strażowa wyruszyły na trasę rajdu barwne grupy rowerzystów. Najmłodszy uczestnik rajdu miał zaledwie 4 lata, a najstarszy dobrze ponad 60. Na rowery wsiadły nie tylko dzieci, ale również ich rodzice, dyrektorzy szkół, nauczyciele i radni. Największa grupa ruszyła ze Strażowa (67 osób). - Można śmiało powiedzieć, że w sobotę było wszystko na 102, a może raczej na 100 - mówi opiekun SKTR „KOŁO” i pomysłodawca sobotniej imprezy, Witold Socha. - Założyliśmy sobie, że z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przejedziemy w grupach 100 kilometrów, a w rajdzie weźmie udział 100 lub więcej osób. I tak faktycznie było. Wspólnie pokonaliśmy dobrze ponad 100 kilometrów, a i uczestnicy nie zawiedli gdyż na mecie rajdu w Strażowie zameldowało się 108 osób. No i pogoda była też na setkę. Było ciepło i słonecznie, choć prognozy zapowiadały co innego - śmieje się opiekun strażowskiego „KOŁA”.

Finałem sobotniego rajdu było wspólne spotkanie w Strażowie, gdzie dla uczestników serwowano barszcze… biały i czerwony. - Dzisiaj postanowiliśmy aby u nas było biało i czerwono - mówi dyrektor Szkół w Strażowie, Agata Gunia-Buk, która jako gospodarz powitała uczestników rajdu. - Cieszę się, że impreza doszła do skutku, że wspólnie w ten sposób uczciliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę.

Na zakończenie rajdu dyrektor Zespołu Szkół w Strażowie wręczyła przedstawicielom poszczególnych miejscowości biało-czerwone flagi, by te zawisły na budynkach szkół. Pamiątkową flagę z rąk pani dyrektor odebrał również wójt gminy, Wilhelm Woźniak, który zapewnił, że ta zostanie uroczyście wciągnięta na maszt 7 października w Krasnem, gdzie odbędzie się uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Nepodległosci.