1. Ogólnopolski Festiwal Teatralny „Afera” już za nami

23-05-2022

1. Ogólnopolski Festiwal Teatralny „Afera” już za nami. Od piątku 20 maja do niedzieli 22 maja widzowie mieli możliwość zobaczyć 10 spektakli przygotowanych przez teatry z całej Polski, a także spektakl w wykonaniu gospodarza Festiwalu – Teatru A’propos z Krasnego. Gościem specjalnym „Afery” był rzeszowski Teatr Przedmieście, który zaprezentował wielokrotnie nagradzany spektakl „Obietnica”.

A oto wyniki Jury Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego „AFERA”, w składzie:

• Aneta Adamska -Szukała
  • Roman Siwulak
  • Henryk Mazurkiewicz

Po obejrzeniu 10 spektakli konkursowych w dniach 20-22 maja 2022 wyraża najwyższy podziw i uznanie dla wszystkich uczestników festiwalu.

Jury zgodnie postanowiło przyznać trzy Nagrody Główne oraz dwa równorzędne Wyróżnienia.

Wyróżnienia

• dla Pawła Sroki za pomysłową i precyzyjną reżyserię spektaklu „Nagle w głębi lasu” Teatru Plaster (500 zł)
  • dla Aleksandry Czubińskiej i Nikoli Palej z Teatru Krzyk za niezwykłą energię sceniczną w spektaklu „Hej, Ty” (500 zł)

III NAGRODA

• dla Teatru The M.A.S.K. za spektakl „Zielony Gil” (1000 zł)

II NAGRODA

• dla Wojtka Kowalskiego za spektakl „Hrabalu Ty Mój” (1500 zł)

I NAGRODA

• dla Teatru Stajni Metamorficznej za spektakl „Mięso” (2500 zł)

Jury składa podziękowania organizatorom festiwalu, ekipie technicznej oraz pracownikom obsługi za stworzenie rodzinnej atmosfery prawdziwego święta teatru. Wyrażamy wielką nadzieję, że tak wspaniała inicjatywa będzie kontynuowana w kolejnych latach.

Konkurs zorganizowano pod patronatem Starosty Powiatu Rzeszowskiego i Wójta Gminy Krasne.

Nagrody wręczał Wójt Gminy Krasne Wilhelm Woźniak.

Organizatorem Festiwalu był Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Krasnem.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na stronie gokkrasne.pl --->>