Wyłoniono wykonawcę opracowania dokumentacji projektowej drogi Strażów Olszyny

16-04-2024

Gmina Krasne wyłoniła najkorzystniejszą ofertę na opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Rozbudowa i przebudowa drogi gminnej nr 108559R Strażów Olszyny”.

Zadanie przewiduje opracowanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy i przebudowy publicznej drogi w miejscowości Strażów od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1393R do skrzyżowania z drogą gminną nr 108558R. Inwestycja zrealizowana zostanie w dwóch etapach. Pierwszy, obejmujący odcinek 490 m, polega na poszerzeniu jezdni wraz z budową chodnika, kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicznego. Drugi etap, o długości 240 m, realizowany będzie procedurą ZRID polegającą na wykonaniu poszerzenia jezdni oraz budowie chodnika, kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicznego, a także przebudowie przepustu pod drogą oraz rozbudowie skrzyżowania z drogą gminną nr 108558R.

Podpisanie umowy z wybranym wykonawcą - firmą PROJEKT-CONSULTING Michał Hul - nastąpi po zabezpieczeniu środków w budżecie Gminy Krasne, tj. po 25.04.2024 r.

Ostateczny termin opracowania dokumentacji projektowej ustalono na koniec 2024 roku.