Aktualności

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA GMINY KRASNE

18-10-2018

W dniach 8 - 12 października 2018 r. odbyło się kolejne międzynarodowe spotkanie nauczycieli w ramach projektu "EDUGATE - Multilingual teaching in early childhood education and care".

Miejscem tego spotkania była Piacenza we Włoszech. Grupa 35 nauczycieli z sześciu państw (Włochy, Czechy, Słowenia, Łotwa, Szwecja i Polska) wymieniała doświadczenia w zakresie nauczania języka angielskiego w przedszkolach i w nauczaniu wczesnoszkolnym. Gminę Krasne reprezentowały: Dagmara Świrad i Beata Chwistek (Zespół Szkół w Malawie), Małgorzata Sosnowska (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krasnem), Ewa Nowak (Zespół Szkół w Strażowie) i Agnieszka Rybka (Gminne Przedszkole w Palikówce).

Efektem wspólnej pracy nauczycieli z różnych państw jest zbiór innowacyjnych i najlepszych praktyk w nauczaniu drugiego języka, który już wkrótce zostanie opublikowany na stronie internetowej projektu.

Więcej informacji na stronach:

www.edugateerasmus.eu

www.facebook.com/inedugate