Aktualności

SZÓSTY PIKNIK RODZINNY ZA NAMI

11-06-2018

9 czerwca b.r. w sobotnie, słoneczne przedpołudnie po raz szósty odbył się Piknik Rodzinny, mający na celu zintegrowanie szkoły ze środowiskiem lokalnym. Uczniowie, rodzice, nauczyciele, mieszkańcy Krasnego i zaproszeni goście mieli możliwość spotkać się w niecodziennej i niezwykle ciepłej atmosferze, by m.in.: obejrzeć występy artystyczne, spróbować specjałów kulinarnych przygotowanych przez Stowarzyszenie Kobiet  Krasne, spróbować swych sił na torze przeszkód, zwiedzić obóz średniowiecznych wojów, porozmawiać z funkcjonariuszami Policji, poćwiczyć loty szybowcem na symulatorze, czy zrobić sobie zdjęcie na najprawdziwszym Harleyu-Davidsonie. Uśmiechy na twarzach uczestników Pikniku Rodzinnego i przychylne komentarze świadczą o tym, że wydarzenie to należało do niezwykle udanych. Stoiska z przygotowanymi na tę okazję atrakcjami były dosłownie oblegane nie tylko przez dzieci.

Kadra pedagogiczna we współpracy z uczniami zadbała o ciekawe i różnorodne stoiska tematyczne. Można było odwiedzić wystawę starych fotografii „Krasne – wieś jakiej już nie ma” i zakupić kalendarz – ozdobiony pracami naszych uczniów –  wydany z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Miłośnicy nauk przyrodniczych mogli odwiedzić kącik biologiczny z imponującą kolekcją owadów i pajęczaków,  zaobserwować proces farbowania żywych kwiatów oraz pooglądać świat w skali mikro. Dużym zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia chemiczne, które w atrakcyjny i przystępny sposób ilustrują zjawiska zachodzące wokół nas. Ciekawym eksponatem była także „camera obscura” zrobiona ze zwykłego pudełka tekturowego, na którego przedniej ścianie wyświetlał się „do góry nogami” ruchomy obraz widniejący za plecami oglądającego. Sala gimnastyczna kusiła natomiast  nie tylko umysły ścisłe łamigłówkami matematycznymi oraz stoiskiem z robotami, które budziły niekłamany zachwyt. Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, bo tych z roku na rok przybywa.

Najważniejsze jest jednak to, że Piknik Rodzinny stał się pretekstem do spotkania różnych środowisk, do podtrzymania atmosfery dialogu, do nawiązywania trwałych i pozytywnych relacji międzyludzkich. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wydarzenia oraz swoją obecnością uświetnili to wspólne przedsięwzięcie.

Iwona Rządecka-Mikołąjczyk

fot. Krzysztof Bysiewicz

Źródło i więcej zdjęć na stronie www.krasne.edu.pl