SPOTKANIE AKTYWNYCH KOBIET GMINY KRASNE

22-03-2019

W czwartkowy wieczór, 14 marca, w sali widowiskowej GOKiB w Krasnem miało miejsce Spotkanie Aktywnych Kobiet Gminy Krasne. Było to pierwsze tego typu wydarzenie zorganizowane przez Wójta Gminy Krasne Wilhelma Woźniaka. Na spotkanie licznie przybyły zaproszone mieszkanki gminy aktywnie uczestniczące w życiu publicznym i społecznym. Spotkanie było okazją do złożenia Paniom serdecznych życzeń i wręczenia wiosennych tulipanów z okazji niedawno obchodzonego Dnia Kobiet. Było także formą diagnozy zasobów i potrzeb lokalnych z punktu widzenia mieszkanek gminy, wymiany dobrych praktyk współpracy publiczno-prywatno-społecznej oraz wskazania narzędzi do wspólnego zaangażowania kobiet w sprawy lokalne. Spotkanie poprowadzone przez moderatora, p. Edytę Salnikow - animatora lokalnego z Fundacji Przestrzeń Lokalna, miało charakter merytorycznej dyskusji na temat roli kobiet w Gminie Krasne. Zaproszone Panie dokonały inwentaryzacji zasobów i potrzeb Gminy Krasne, m. in. zostały zgłoszone pomysły na utworzenie bądź adaptację miejsc dla seniorów i młodzieży, nowe wydarzenia kulturalno-społeczne czy uatrakcyjnienie oferty rekreacyjnej Gminy. Spotkanie odbyło się w atmosferze twórczej inspiracji, dającej energię do przyszłych działań.

Fot. I. Śpiewla