Sekcja koszykówki w Palikówce otwarta dla dziewcząt!

24-01-2017

Od roku szkolnego 2016/2017 w Palikówce funkcjonuje nowa sekcja koszykówki dziewcząt. Za zgodą prezesa Pana Wojciecha Kopcia powstała ona przy „KS PALKOVIA”. Głównym inicjatorem oraz trenerem jest pani Monika Danko. W skład drużyny wchodzą uczennice Zespołu Szkół w Palikówce oraz Zespołu Szkół w Strażowie. Pomysł założenia sekcji powstał w sierpniu 2016 roku, ale wszystkich formalności udało się dopełnić końcem września.

Celem sekcji jest promowanie sportu wśród dzieci i młodzieży z terenów wiejskich. W przyszłym sezonie chcielibyśmy uczestniczyć w rozgrywkach ligowych organizowanych przez PZKOSZ. Dzięki uprzejmości pana Waldemara Kurpaski dyrektora Zespołu Szkół w Palikówce treningi odbywają się w szkolnej hali sportowej. Obecnie prowadzimy nabór dzieci klas II-VI.

Wszystkich chętnych zapraszamy na treningi, które odbywają się we wtorki o godz. 15.30 oraz w piątki o godz. 15.30.

Zadanie finansowane jest ze środków Gminy Krasne.