PODSUMOWANIE PROJEKTU "EDUGATE"

17-06-2019

W dniu 12 czerwca odbyła się konferencja podsumowująca projekt pt. „EDUGATE - Nauczanie wielojęzyczne we wczesnej edukacji i opiece nad dzieckiem”. W spotkaniu uczestniczyli realizatorzy projektu, na czele z wójtem gminy Krasne – p. Wilhelmem Woźniakiem, sekretarzem gminy – p. Robertem Żołynią, koordynatorem projektu – p. Małgorzatą Dźwierzyńską, a także goście, m.in. p. Ewa Nowak-Koprowicz – dyrektor Punktu Infomacji Europejskiej Europe Direct Rzeszów, p. Alina Szczepańska – starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, radni, dyrektorzy i nauczyciele placówek oświatowych z terenu gminy Krasne, rodzice dzieci uczęszczajacych do przedszkoli oraz lokalne media.

Spotkanie podzielone zostało na 2 etapy. W pierwszym, nauczyciele języka angielskiego z Krasnego i Palikówki zaprezentowali metody i efekty nauki języków obcych wśród dzieci przedszkolnych. W drugiej części, przedstawiona została prezentacja multimedialna, której tematem były założenia programu Erasmus+ oraz projektu Edugate, a także efekty wymiany międzynarodowej wśród nauczycieli uczestniczących w projekcie.

Wójt Gminy Krasne – Wilhelm Woźniak, tak podsumował finał projektu: „Dziękuję, a zarazem gratuluję wszystkim tym osobom z Gminy Krasne, które wzięły udział w projekcie EDUGATE . Wśród takich partnerów jak Włochy – Piacenza, Łotwa – Ryga, Czechy – Praga, Słowenia – Fini Institut, Szwecja – Uniwersytet w Goteborgu, Włochy – Uniwersytet w Mediolanie, znalazła się także nasza Gmina Krasne. Zadaniem projektu było wypracowanie i wdrożenie nowoczesnych metod nauczania języka angielskiego w przedszkolach. Pragnę nadmienić, że projekt w całości był sfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu ERASMUS+. Życzę naszym nauczycielom, dyrektorom szkół, organizacjom pozarządowym, aby chętniej i odważniej sięgały po możliwości jakie dają projekty finansowane ze środków unijnych.  Mam nadzieję, że z efektów naszych wspólnych działań w ramach EDUGATE skorzystają nauczyciele, rodzice, a przede wszystkim dzieci.”