Oświadczenie Wójta Gminy Krasne

21-03-2024

Informuję, że umieszczony w przestrzeni publicznej komentarz autorstwa Stowarzyszenia Kobiet Krasne, dotyczący pozbawienia siedziby tej organizacji, zawiera informacje nieprawdziwe.

Wyjaśniam, iż wskazane Stowarzyszenie reprezentowane przez dwóch Członków Zarządu w dniu 9 grudnia 2023 roku zwróciło się do Gminy Krasne z wnioskiem o rozwiązanie umowy najmu pomieszczeń dotychczasowej siedziby Stowarzyszenia. Porozumienie w sprawie rozwiązania umowy najmu, które zostało ze strony Stowarzyszenia parafowane przez dwóch Członków Zarządu, zostało zawarte w dniu 29 grudnia 2023 roku.

Powyższe okoliczności świadczą tylko i wyłącznie o tym, że do rozwiązania umowy najmu doszło z wyłącznej inicjatywy Zarządu Stowarzyszenia.

Zgodnie z postanowieniami umowy najmu Stowarzyszenie zobowiązane było do opuszczenia najmowanych pomieszczeń w terminie 7 dni od dnia rozwiązania umowy najmu tj. w terminie do dnia 7 stycznia 2024 roku. Pomimo upływu tego okresu Stowarzyszenie w dalszym ciągu zajmuje pomieszczenia, do których utraciło tytuł prawny z własnej inicjatywy.

Dodatkowo wyjaśnić należy, iż staraniem władz Gminy Krasne na rzecz Stowarzyszenia zostało nieodpłatnie użyczone pomieszczenie szkolne, w którym to pomieszczeniu Stowarzyszenie może przechowywać posiadane sprzęty. Ponadto Gmina Krasne zadeklarowała pomoc w przewiezieniu przedmiotowych sprzętów do nowego pomieszczenia.

Z poważaniem,

Wójt Gminy Krasne