31-10-2023

W URZĘDZIE GMINY KRASNE, Krasne nr 121

(sala nr 2 – parter).

Porządek sesji:

1. Otwarcie sesji, przedstawienie porządku, ewentualne zmiany.
  2. Podjęcie uchwały w sprawie dopłat do zbiorowego odprowadzania ścieków.
  3. Podjęcie uchwały w sprawie dotacji przedmiotowej dla samorządowego zakładu budżetowego Gminy Krasne.
  4. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia regulaminu korzystania z toru typu PUMPTRACK oraz siłowni zewnętrznych będących własnością Gminy Krasne.
  5. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Programu współpracy Gminy Krasne z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2024 rok.
  6. Podjęcie uchwały w sprawie w sprawie określenia zasad zwrotu wydatków poniesionych przez Gminę Krasne na pomoc w formie posiłku, świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności albo świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych dla osób objętych wieloletnim rządowym programem „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2024-2028.
  7. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia opłat za pobyt oraz wyżywienie dzieci w Publicznym Żłobku w Krasnem.
  8. Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych w Gminie Krasne w roku szkolnym 2022/2023.
  9. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany  uchwały budżetowej Gminy Krasne na rok 2023.
  10.  Podjęcie uchwały w sprawie zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Krasne.
  11.  Podjęcie uchwały w sprawie upoważnienia Wójta Gminy Krasne do zaciągnięcia zobowiązań ponad kwotę określoną w budżecie gminy Krasne na 2023 rok.
  12.  Podjęcie uchwały w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego w banku wybranym w trybie określonym w przepisach o zamówieniach publicznych.
  13.  Podjęcie uchwały w sprawie wysokości stawek podatku od nieruchomości.
  14.  Podjęcie uchwały w sprawie trybu i szczegółowych warunków zwolnienia od podatku rolnego gruntów gospodarstw rolnych, na których zaprzestano produkcji rolnej.
  15.  Podjęcie uchwały w sprawie obniżenia średniej ceny sprzedaży drewna.
  16.  Podjęcie uchwały w sprawie wysokości stawek podatku od środków transportowych.
  17.  Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność Wójta Gminy Krasne.
  18.  Sprawozdanie Wójta za okres od ostatniej sesji.
  19.  Przyjęcie protokołu z obrad sesji Rady Gminy.
  20.  Wolne wnioski, oświadczenia, komunikaty.
  21.  Zamknięcie sesji.

Przewodniczący Rady Gminy Krasne