NOWE ULGI DLA PASAŻERÓW MKS

25-09-2018

Od 1 października 2018 R. będą obowiązywać zmiany w Cennikach Międzygminnej Komunikacji Samochodowej:

NOWA ULGA NA LINIACH MKS - KARTA SENIOR (POW. 70 LAT):

- Nieograniczona ilość przejazdów na cały rok;

- Przejazdy po terenie Gmin i  do/z Rzeszowa;

- Bilety dla wszystkich Seniorów niezależnie od miejsca zameldowania;

- Uprawnienie nabywają Seniorzy, którzy ukończyli 70 rok życia;

- Podstawą do przejazdów jest wyrobienie imiennej karty elektronicznej (SENIOR) w cenie 11 zł za rok.

Dodatkowe grupy uprawnionych do zakupu biletu socjalnego za 10 zł ważnego maksymalnie 365 dni:

- Niewidoma osoba - ofiara działań wojennych;

- Kombatanci i osoby represjonowane oraz wdowcy i wdowy po nich;

- Inwalida wojenny i wojskowy / grupa inna niż I / Weteran inwalida;

- Inwalida wojenny i wojskowy/ I - grupa inwalidzka;

- Opiekun inwalidy wojennego i wojskowego / I-grupa inwalidzka / w podróży;

- Osoby niepełnosprawne - mieszkańcy gmin  ZG PKS - z orzeczeniem określającym znaczny stopień niepełnosprawności lub całkowitą niezdolność do pracy i samodzielnej egzystencji (dawna I grupa inwalidzka, wraz z opiekunem na podstawie EM-karty osoby uprawnionej do ulgi)

- Niewidomi mieszkańcy gmin ZG PKS wraz z przewodnikiem towarzyszącym im w pojeździe( wraz z przewodnikiem po 13 roku życia na podstawie EM-karty  osoby uprawnionej do ulgi)

- Dzieci niepełnosprawne - mieszkańcy gmin ZG PKS - uczęszczające do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych lub przedszkolach oraz uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych uczęszczający do szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponad gimnazjalnych i policealnych wraz z opiekunem, który podróżuje z uprawnionym, po uprawnionego lub po odwiezieniu uprawnionego, wyłącznie na trasie od miejsca zamieszkania do placówki oświatowej i z powrotem, oraz do ośrodków rehabilitacyjno-wychowawczych, domów pomocy społecznych ośrodków wsparcia, zakładów opieki zdrowotnej, poradni Psychologiczno-pedagogicznej w tym poradni specjalistycznej  (opiekunem na podstawie odrębnej EM-karty osoby uprawnionej do ulgi).

Źródło: www.zgpks.rzeszow.pl