Informcja ws. zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych

11-03-2020

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie Wójta Gminy Krasne z dyrektorami jednostek oświatowych i wychowawczych znajdujących się na terenie gminy w celu omówienia aktualnej sytuacji związanej z panującym w kraju zagrożeniem epidemiologicznym oraz decyzją Ministra Edukacji Narodowej o zawieszeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych. Wójt Gminy Krasne skonsultował z dyrektorami procedurę postępowania na najbliższe tygodnie oraz uczulił na zachowanie wszelkich środków ostrożności w celu zapewnienia odpowiednich warunków sanitarnych i higienicznych w placówkach.

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej 12 i 13 marca br. to dni, w których w żłobku, przedszkolach i szkołach podstawowych Gminy Krasne nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze. Z kolei od 16 marca do 25 marca br. wszystkie zajęcia dydaktyczno-wychowawcze zostają zawieszone. Szczegółowe informacje dla uczniów i rodziców znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach