Aktualności

III GMINNA BIEGOMANIA W MALAWIE ZA NAMI

11-06-2018

W ubiegłą niedzielę na stadionie sportowym w Malawie odbyła się Gminna Biegomania połączona z piknikiem Zespołu Szkół w Malawie. To już trzecia edycja imprezy, która corocznie odbywa się w innym sołectwie na terenie gminy.

Tradycyjnie Biegomanię otworzył Wójt Gminy Krasne Pan Wilhelm Woźniak, a także Dyrektor Zespołu Szkół w Malawie Pan Jan Żyłka. Na scenie występowały dzieci z Gminnego Przedszkola oraz uczniowie Szkoły Podstawowej. Na uczestników zabawy czekało wiele atrakcji, konkurs wiedzy o Leroy Merlin z nagrodami rzeczowymi, a także słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. 

W biegach krótkodystansowych wygrali:

Dzieci ur. w 2008 r. i młodsze na dystansie – 400 m,
1. Chyłek Gabriela 
2. Misiak Piotr 
3. Cieśla Iga

Chłopcy ur. w 2005 r. i młodsi na dystansie – 800 m,
1. Pustelnik Jakub
2. Milaniak Jakub
3. Szpatnar Marcin

Dziewczęta ur. w 2005 r. i młodsze na dystansie – 600 m,
1, Bojda Marlena
2. Szczepańska Milena
3. Krupa Amelia 

Chłopcy ur. w 2002 r. i młodsi na dystansie – 1000 m,
1. Ostrowski Łukasz 
2. Nowak Michał
3. Krupa Krystian

Dziewczęta ur. w 2002 r. i młodsze na dystansie – 600 m,
1. Cieśla Zuzanna 
2. Cyrnek Dominika
3. Sadowska Aleksandra 

W biegu głównym zostało nagrodzonych trzech pierwszych mężczyzn i trzy najszybsze panie:

Mężczyźni - dystans 5 000 m:

1. Walat Adrian (18:07)
2. Poręba Mariusz (18:34)
3. Węgrzyn Krzysztof (18:50)

Kobiety - dystans 5 000 m:

1. Nowak Wioletta (23:01)
2. Kawaliło Anna (23:24)
3. Węgrzyn Małgorzata (23:51)

Wszyscy biegacze otrzymali pamiątkowe medale, zaś pierwsze trójki nagrodzone zostały pucharami sfinansowanymi przez TRANSSPED Sp. z o.o. oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Gminę Krasne. Wśród wszystkich biegaczy rozlosowana została nagroda główna – samochód na weekend z pełnym bakiem, którego sponsorem był Citroën, oraz upominki ufundowane przez hipermarkety Auchan i Leroy Merlin.

Dziękujemy ZS w Malawie, LKS „Strumyk” Malawa, OSP w Malawie, GOKiB oraz GOPS w Krasnem, a także Radzie Rodziców za pomoc w organizacji Biegomanii. Dziękujemy także naszym sponsorom: Fix Forum Lider Sp. s o.o. (salon Citroëna), Auchan, Leroy Merlin, Transsped Sp. z o.o., Pro-One Piotr Krztoń i Delikatesom Centrum, Piekarni RiS Kozak, Italia Dariusz Migut, Bartix Jerzy Bartkowicz, Chmielnik Zdrój oraz AZS Politechnika Rzeszowska.

Zadanie zostało dofinansowane z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2018 r.