Aktualności

Hala sportowa w Malawie oficjalnie otwarta!

27-10-2017

26 października 2017 r. w Malawie odbyła się uroczystość otwarcia nowo wybudowanej Hali Sportowej. Inwestycja warta ponad 7 mln złotych realizowana była przez Gminę Krasne przy wsparciu z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Wykonawcą inwestycji jest Firma Inżynieria Rzeszów S.A.

Uroczystości rozpoczęły się od poświęcenia obiektu przez ks. bp. Stanisława Jamrozka oraz ceremoniału przecięcia wstęgi. Wydarzenie przeprowadzone w duchu greckich igrzysk prezentowało dorobek artystyczny i sportowy Zespołu Szkół w Malawie. Gościem wieczoru była finalistka telewizyjnego programu „Mam Talent”.

Nowo powstała hala jest ważnym elementem oferty sportowej na terenie Gminy Krasne. Posiada ona arenę o wymiarach 24,0 m x 44,0 m i wysokości 7,1m, dwukondygnacyjne zaplecze sportowe, trybuny oraz trójkondygnacyjną część edukacyjną. Dzięki temu od września br. w Zespole Szkół w Malawie rozpoczęła swoją działalność Szkoła Mistrzostwa Sportowego.

Fot. Ireneusz Śpiewla i Sławomir Mnich

Sponsorzy i Partnerzy wydarzenia: