ARiMR OGŁASZA NABÓR WNIOSKÓW

23-05-2018

Ogłoszenie naboru wniosków w ramach Działania ,,Restrukturyzacja małych gospodarstw" finansowanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Uprzejmie informuję o  prowadzonej kampanii  informacyjnej, która dotyczy  przyznania  wsparcia  dla rolników w ramach Działania "Restrukturyzacja małych gospodarstw " finansowanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Dofinansowane będą projekty restruktury zujące małe gospodarstwa rolne. Projekty takie będą miały na celu rozwój produkcji rolnej w gospodarstwie i powinny przyczynić  się do wzrostu  dochodów  z tych gospodarstw. Pomoc będzie udzielana  w postaci premii w maksymalnej wysokości 60  000,00   zł.

Aby  umożliwić większej  liczbie  rolników  skorzystanie z  premii  na  "Restrukturyzację  małych  gospodarstw", w tegorocznym naborze złagodzono niektóre kryteria przyznawania tego wsparcia w porównaniu z poprzednimi naborami. W tym przypadku chodzi o skrócenie okresu podlegania ubezpieczeniu społecznemu rolników. W tegorocznym naborze wystarczy by rolnik był ubezpieczony w pełnym zakresie, nieprzerw ani e, przez co najmniej 2 miesiące poprzedzające miesiąc złożenia wniosku o przyznanie pomocy oraz by w okresie 12 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku o przyznanie pomocy nie prowadził działalności potwierdzonej wpisem do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Nabór wniosków  rozpocznie się od 18 czerwca i potrwa do 17 lipca 2018  roku.

Szczegółowe informacje o zasadach pomocy udzielanej w ramach w.w działania dostępne są na stronie internetowej ARiMR, Podkarpackim Oddziale Regionalnym i Biurach Powiatowych ARiMR.

Zależy mi,  aby  informacje  o  prowadzonych  działaniach  dotarły  jak  najszerzej  do  lokalnych  społeczności w województwie podkarpackim oraz do wszystkich włodarzy wsi, dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o rozpropagowanie załączonej informacji wśród radnych, sołtysów i rolników. Będę wdzięczna również za umieszczenie przesłanych informacji na tablicach informacyjnych u Państwa w placówkach oraz, jeśli będzie to możliwe, na stronie internetowej urzędu.

Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/restrukturyzacja-malych-gospodarstw-wnioski-mozna-skladac-od-18-czerwca-do-17-lipca-2018-r.html

Pliki do pobrania Pobierz plik