APEL DO WŁAŚCICIELI CZWORONOGÓW

20-03-2019

W ostatnim czasie coraz częściej do Urzędu Gminy w Krasnem docierają sygnały o wałęsających się psach. Również coraz więcej odnotowywanych jest wypadków z ich udziałem. Większość z psów posiada właścicieli, a pojawiające się tzw. „bezdomne psy” to głównie zwierzęta nieodpowiednio dopilnowane, które stanowią poważne zagrożenie dla mieszkańców, a w szczególności dla dzieci uczęszczających do szkół. Pamiętajmy także, że  los zwierząt zależy od nas samych.

W związku z powyższym, wszystkich właścicieli psów WZYWA się do przetrzymywania ich na terenie posesji, w taki sposób, aby uniemożliwić im swobodne wydostawanie się. Jednocześnie informuję, że za naruszenie przepisów właściciele czworonogów podlegają karze grzywny oraz innego rodzaju konsekwencjom.

Proszę więc o przestrzeganie ww. zasad i dołożenie wszelkich starań, aby właściwa opieka nad psami była przez Państwa w pełni realizowana.

Wójt Gminy Krasne

Wilhelm Woźniak