100-LECIE NIEPODLEGŁEJ POLSKI W PALIKÓWCE

19-11-2018

W dniu 9 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej w Palikówce, odbyły się uroczyste obchody 100-lecia Niepodległości Polski. W uroczystości uczestniczył Wójt Gminy Krasne, Pan Wilhelm Woźniak, mieszkańcy wsi, dzieci z Gminnego Przedszkola w Palikówce, a także Grono Pedagogiczne i uczniowie szkoły.

Obchody 100-lecia Niepodległej, rozpoczęły się o godz. 11:11 odśpiewaniem przez wszystkich Hymnu Państwowego. Następnie Dyrektor Szkoły, Pan Waldemar Kurpaska, powitał przybyłych gości. I część uroczystości to montaż poetycko-muzyczny, który wprowadzał zebranych w klimat walk o Wolną Polskę, wiersze i pieśni żołnierskie, przywoływały wspomnienia tych, którzy walczyli i zginęli za Wolność. II część akademii nawiązywała do radosnego świętowania i ukazywała obraz osobowości Polaka, na który się składa zamiłowanie do poświęceń, silna wiara i to , że jesteśmy kochliwi, romantyczni i lubimy dobrą zabawę.

Najmłodsi uczestnicy akademii - przedszkolaki - również przygotowały piosenki i wierszyki o Ojczyźnie. Piękny „Walc” - tańczony przez rodzeństwo Urszulę i Jakuba, „Krakowiak” - przygotowany przez uczniów klas młodszych, „Taniec Współczesny” w wykonaniu Tria dziewczęcego, wiersze, pieśni żołnierskie i okolicznościowe - śpiewane przez szkolny Chór, a także dekoracje, tworzyły wspaniałą całość, którą przygotowała, koordynowała i nadzorowała Pani Ewelina Sanok-Przybylak z nauczycielami szkoły i przedszkola w Palikówce.

Finałem obchodów Święta Niepodległości był Polonez - zatańczony przez uczniów szkoły. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zaśpiewali tradycyjne „Sto lat” – dla Wolnej Ojczyzny z życzeniami, kolejnych 100 i więcej lat.

Więcej zdjęć na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Palikówce