Starodawny obrzęd wigilijny w wykonaniu seniorów z Dziennego Domu Pomocy w Krasnem

18-12-2020

Od października 2020 r. Seniorzy z Dziennego Domu Pomocy w Krasnem pracowali nad wystawieniem przedstawienia pt. "Starodawny obrzęd wigilijny". Seniorzy mieli ku temu możliwość dzięki pozyskanej dotacji w ramach programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Pomimo wielu godzin prób i przygotowań, obecna sytuacja epidemiologiczna uniemożliwiła zaprezentowanie inscenizacji szerszemu gronu odbiorców. W zamian zapraszamy do obejrzenia przedstawienia wigilijnego zarejestrowanego w Dziennym Domu Pomocy w Krasnem w 2019 r. Nagranie pozwala poczuć wzniosłą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, a przede wszystkim ukazuje lokalne tradycje i bogatą obrzędowość ludową, które niewiele osób dziś zna i pamięta.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia inscenizacji dostępnej w serwisie YouTube, na kanale Seniorzy Krasne lub po zeskanowaniu kodu QR widocznego na plakacie.

Dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Fundacji Przestrzeń Lokalna. Dofinansowano także ze środków Gminy Krasne i P.C.H. AGROHURT S.A.