Remont OSP w Krasnem

30-11-2020

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Krasnem uzyskała dotację na realizację zadanie publicznego  pt.  „Przygotowanie jednostek ochotniczych straży pożarnych do działań ratowniczo-gaśniczych”. Na podstawie umowy zawartej między Komendantem Głównym Państwowej Straży Pożarnej  reprezentującym  Ministra Spraw Wewnętrznych  i Administracji a Ochotniczą Strażą Pożarną w Krasnem otrzymano dotację w wysokości 25 000,00 zł  na: „Dofinansowanie remontu strażnicy oraz zakupu wyposażenia  i sprzętu ratowniczo-gaśniczego”  dla  Ochotniczej Straży Pożarnej w Krasnem. Uzgodniony zakres rzeczowy dotyczył  robót remontowo-budowlanych.

Wymogiem projektu był udział  środków  z gminy. Jednostka otrzymała dotację celową na mocy umowy między Gminą Krasne reprezentowaną przez Wójta Gminy a OSP w wysokości 10 000,00 zł z przeznaczeniem na: „Dofinansowanie remontu strażnicy oraz zakupu wyposażenia  i sprzętu ratowniczo-gaśniczego”.

Całkowity koszt  zadania  publicznego stanowi sumę  kwot dotacji  łącznie  35 000,00 zł.

Remont strażnicy  obejmował: remont posadzki w garażu-wykonanie posadzki przemysłowej, wymiana oświetlenia  garażu, dostawa i montaż drzwi wejściowych głównych do obiektu, instalacja co, prace malarskie.