Program "Klub" w gminie Krasne

26-11-2019

KS „Crasnovia” i UKST „Kopernikus” z Krasnego oraz KS „Palkovia” z Palikówki to trzy kluby sportowe z terenu gminy Krasne, które kolejny raz sięgnęły po dotacje z rządowego Programu „Klub”.

Celem Programu jest dofinansowanie działalności prowadzonej przez kluby sportowe, które stanowią lokalne centra aktywności społecznej. Dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki, to obok wsparcia finansowanego Gminy Krasne, dodatkowa szansa dla klubów na dofinansowanie szkolenia sportowego dzieci i młodzieży.

Na obszarze naszej gminy Program „Klub” objął 27 dziewcząt oraz 87 chłopców, umożliwił realizację ponad 660 godzin zajęć sportowych, m. in. w takich sekcjach jak piłka nożna, koszykówka i siatkówka, oraz pozwolił zakupić sprzęt sportowy za łączną kwotę 16 tyś. zł.