Podsumowanie I Gminnych, Rodzinnych Mistrzostw Narciarsko – Snowboardowych

12-01-2017

11 stycznia 2017 roku na stoku narciarskim w Strzyżowie odbyły się I Gminne, Rodzinne Mistrzostwa Narciarsko – Snowboardowe pod Patronatem Honorowym Wójta Gminy Krasne. Organizatorem zawodów był Zespól Szkół w Malawie, w którym od wielu lat funkcjonuje UKS Malawa o specjalności snowboard. Uczniowski klub sportowy prowadzi dyrektor szkoły w Malawie Pan Jan Żyłka, który jest także cenionym instruktorem snowboardu oraz trenerem kadry wojewódzkiej snowboardu.

UKS Malawa wyszkolił już wielu snowboardzistów, rokrocznie organizuje zawody narciarsko-snowboardowe na stokach w Strzyżowie, a uczniowie z Malawy z sukcesami reprezentują województwo podkarpackie w sportach zimowych na corocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Pomimo mroźnej pogody, we wczorajszych Gminnych Mistrzostwach udział wzięło 52 uczestników: 31 narciarzy i 21 snowboardzistów. Byli to głównie uczniowie czterech szkół z terenu gminy Krasne, ale także ich rodzice i nauczyciele. W Gminnych Mistrzostwach udział wzięli również utytułowani absolwenci Zespołu Szkół w Malawie (Piotr Tobiasz, Mateusz Szczepański oraz Paulina Dziedzic).

W konkurencji slalom gigant uczestnicy rywalizowali w 3 kategoriach wiekowych: młodziki, juniorzy i młodzieżowcy/seniorzy. Zawody dostarczyły uczniom wielu emocji, przebiegły w przyjacielskiej atmosferze, przy gorącym dopingu koleżanek, kolegów i nauczycieli.

Dla najlepszych czekały dyplomy, puchary i nagrody, a byli to:

NARTY / DZIEWCZĘTA, KOBIETY:

1. Maja Tendera
  2. Aleksandra Wiśniewska
  3. Nikola Lew

Kategoria juniorki: -

Kategoria seniorki:

1. Magdalena Bartman
  2. Agata Wrona

NARTY / CHŁOPCY, MĘŹCZYŹNI:

1. Rafał Korab
  2. Bartosz Łokaj
  3. Szymon Staszkiewicz

Kategoria juniorzy:

1. Krzysztof Kopeć
  2. Kacper Rymut
  3. Michał Nowak

Kategoria seniorzy:

1. Krzysztof Nowak
  2. Witold Socha
  3. Jarosław Łoziński

SNOWBOARD / DZIEWCZĘTA, KOBIETY:

1. Wiktoria Chciuk
  2. Gabriela Bartkowicz
  3. Amelia Działo

Kategoria juniorki:

1. Amelia Stachura
  2. Izabela Dziedzic
  3. Emila Lampart

Kategoria seniorki:

1. Paulina Dziedzic

SNOWBOARD / CHŁOPCY, MĘŹCZYŹNI:

1. Marcin Korab
  2. Michał Wilk

Kategoria juniorzy:

1. Mateusz Wilk
  2. Nikodem Kinel

Kategoria seniorzy:

1. Piotr Tobiasz
  2. Mateusz Szczepański
  3. Pleśnak Dominik

Gratulujemy!

Zadanie zrealizowano z inicjatywy Rady Sportu Gminy Krasne przy dofinansowaniu z Programu Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2017 r.