Pewne zwycięstwo kadetek SPZ WJM Gmina Krasne na inaugurację!

28-10-2019

Koszykarki SPZ WJM GMINA KRASNE w wyjazdowym spotkaniu pokonały w sobotę, 26 października br., MOSiR Krosno 58-47. SPZ od początku prowadził (w pewnym momencie nawet 18 punktami) i kontrolował przebieg spotkania. Ale trzeba przyznać, że krośnieńska ekipa stawiła mocny opór. Był to pierwszy mecz sezonu 2019/20, w którym drużyna prowadzona przez Wiesława Syzdka powalczy o mistrzostwo Podkarpacia w kategorii U16 i awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski.

Trzon naszego zespołu stanowią absolwentki, byłe i obecne uczennice Zespołu Szkół w Malawie, które w swoim dorobku maja wiele sukcesów, m.in mistrzostwo Podkarpacia w minikoszykówce U12 i młodziczek U14 oraz 24 miejsce w rozgrywkach o mistrzostwo Polski U14. Dzięki nim reprezentacja ZS w Malawie ma w swoim dorobku mistrzostwo województwa Igrzysk Dzieci i 15 miejsce w Polsce wśród szkół podstawowych.

Następne spotkanie o mistrzostwo Polski kadetek nasze "złotka" rozegrają 9 listopada br. o godz. 15.30 w hali ZS w Malawie.